Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Поновлено видачу "теплих кредитів" у державних банках

Неділя, 26 лютого 2017 17:11 Автор 

Так зване «тепле кредитування» - це напрямок Урядової програми з енергоефективності, завдяки впровадженню його у державних банках України, громадяни мають змогу придбати енергоефективні матеріали та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Ця прграма діяла і раніше, але восени 2016 року на державне відшкодування забракло коштів, зараз фінансування проекту відновлено. Загалом, у 2017 році на компенсацію “негазових котлів” виділено 13.9 млн. грн. державних коштів, енергоефективного обладнання – 374.2 млн. грн.; для запровадження енергоефективних заходів для ОСББ – 44.3 млн. грн.
При цьому, розмір відшкодування складає 20% або 35% (для осіб, яким призначено субсидію) , максимум 12 тис. грн. від суми кредиту якщо вони придбали:
- котел з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до нього.
Розмір відшкодування складає 35% , максимум 14 тис. грн. від суми кредиту при придбанні енергоефективного обладнання та/або матеріалів, до яких належать:
- для одно- та двоквартирних житлових будинків:
радіатори водяної системи опалення, регулятори температури повітря (в тому числі автоматичні), та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
рекуператори теплоти вентиляційного повітря та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
теплонасосна система для водяної системи опалення та/або гарячого водопостачання та відповідне додаткове обладнання і матеріали до неї;
система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання та відповідне додаткове обладнання і матеріали до неї;
вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби вимірювальної техніки (приладів обліку, лічильників) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
багатозонні (багатотарифні) прилади обліку електричної енергії (лічильники активної електричної енергії) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
обладнання і матеріали для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікна та балконні двері, та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.
- для квартир у багатоквартирних житлових будинках:
радіатори водяної системи опалення, регулятори температури повітря (в тому числі автоматичні) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби вимірювальної техніки (прилади обліку, лічильники) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
багатозонні (багатотарифні) прилади обліку електричної енергії (лічильники активної електричної енергії) та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них;
світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікна та балконні двері, та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них.
Тепер отримати компенсацію по пільговому кредиту можна лише раз на рік.
В Макарівському районі «теплі кредити» можливо отримати у відділенні «Ощадбанку». Для цього необхідно відповідати таким вимогам:
бути громадянином України та мати реєстрацію (“прописку”);
вік позичальника – від 21 року на момент видачі кредиту до 65 років на момент погашення;
стаж роботи позичальника: 6 місяців, пенсіонери – не вимагається.
Офіційний дохід – мінімум 1500 грн. Бажано щоб доходу вистачало на погашення цього кредиту, на прожитковий мінімум (близько 1400 грн. на особу) для позичальника та неповнолітніх дітей і на погашення інших кредитів.
Перелік необхідних документів позичальника:
- паспорт та ідентифікаційний код;
- довідка про заробітну плату за 6 місяців або декларація фізичної особи-підприємця за 2 останні квартали (якщо подається щоквартально) чи за останній рік (якщо подається щорічно) або довідку про нарахування пенсії;
- рахунок-фактура на придбання обладнання та/або матеріалів.
Крім того, в банку можуть попросити додаткові документи для оцінки платоспроможності позичальника. Наприклад, свідоцтва про шлюб та народження дітей, квитанції про сплату житлово-комунальних послуг, договір кредиту (якщо позичальник має інші кредити).
Варто пам’ятати, що перед наданням «теплого кредиту» обов’язково банк перевірить вашу кредитну історію! Сума кредиту складає від 1 тис. грн. до 50 тис. грн. Мінімальний аванс 10 % від вартості обладнання та матеріалів. Строк гасіння до 3 років при процентній ставці 17,99 % річних. При цьому позичальнику доведеться сплатити банку разову комісію за надання кредиту– 4.3 % від суми кредиту. Та 250 грн. за страховку.
Багато хто із жителів району вже скористалися такою можливістю отримати кредит і в основному використовували їх на утеплення фасадів будинків.
Якщо ви вирішили підвищити енергоефективність свого помешкання, не варто зволікати. Для початку треба обрати обладнання та/або матеріали із переліку , визначитись із продавцем та отримати від нього рахунок-фактуру, який необхідно надати до банку разом із необхідними документи для отримання кредиту. Після отримання позитивного рішення, сплатити аванс продавцю та комісію банку. Після цього банк перераховує кредитні кошти на рахунок продавця. Потім, отримуєте товар від продавця та надаєте до банку акт приймання-передачі (видаткову накладну). Залишається лише встановити енергоефективне обладнання та надати до банку акт виконаних робіт. Замість акту виконаних робіт можна подати заяву про те, що модернізація проведена самостійно.
Після цього позичальник має право коли завгодно погасити залишок заборгованості по кредиту без будь-яких штрафних санкцій, сплативши відсотки за фактичний строк користування позикою. Вже в кінці наступного місяця за місяцем подання до банку акту приймання-передачі, можна отримати компенсацію від держави на рахунок відкритий у банку.
За інформацією офіційного сайту «ПриватБанку», наразі запускається нова технологія видачі кредитів на впровадження енергоефективних заходів, або «теплих» кредитів, що дозволить оформляти їх через Інтернет без необхідності надання паперових документів і довідок. А вибрати та купити енергоефективні товари можна буде в тисяч перевірених постачальників на ПриватМаркеті, а оплатити покупки – за допомогою безпроцентної розстрочки «Оплата частинами» з подальшою компенсацією частини кредиту за рахунок держави. Така технологія надання «теплих» кредитів має бути не лише зручною та вигідною, але й максимально енергоефективною за рахунок економії паперу, часу та палива на поїздках клієнтів у банк. Згідно з рішенням уряду ПриватБанк став учасником програми «теплих» кредитів, що буде діяти й у 2017 році. У рамках програми фінансування проектів енергоефективності становитиме 400 млн грн. Програма часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію та заходи з підвищення енергоефективності в житловому секторі передбачає виплату відшкодування в розмірі 20% суми кредиту для фізичних осіб у разі придбання опалювальних котлів на альтернативних видах палива, 35% – для фізичних осіб для індивідуального утеплення житла, 40% – для ОСББ і ЖБК (за наявності одержувачів субсидій – від 40% до 70%).
Варто пам’ятати, що заходи з енергоефективності ваших житлових будинків не тільки створять необхідні комфортні умови, а й дадуть змогу добре заощадити кошти, які ви сплачуєте за спожите тепло і електроенергію. До наступного опалювального сезону готуватись потрібно вже зараз.
Макарів діловий відкриває цикл матеріалів по збереженню тепла та пошуку альтернативних джерел енергоефективності. Ми розповімо, скільки коштують матеріали та робота майстрів по утепленню будинків, які секрети треба знати, щоб зберегти тепло і платити менше і наскільки можна заощадити не покладаючись лише на субсидію. Якщо маєте досвід своїх власних енергоефективних проектів, контакти хороших майстрів, пишіть нам, усі думки, ідеї та застереження опублікуємо на сайті. Збережемо власне тепло разом!

Останні зміни Четвер, 02 березня 2017 20:31
Прочитано 1074 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі