Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Чому росте долар і падає гривня?

Понеділок, 16 січня 2017 10:27 Автор 

За минулий тиждень гривня знецінилася більш ніж на 8% - з 27 до 29 гривень за 1 долар.

Причиною падіння Нацбанк називає сезонний фактор. Проте експерти вважають, що це не так. Основною причиною курсового стрибка в січні стало те, що Мінфін завалив ринок гривнею наприкінці 2016 року, а НБУ затягнув з виходом на міжбанк для гасіння попиту на валюту. У Раді НБУ підтверджують, що девальвація викликана діями уряду, проте сподіваються на швидку стабілізацію ситуації

Національний банк пояснює валютний стрибок обмеженою пропозицією іноземної валюти на початку року.

У перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, яка накопичувалася під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями у США та Європі. Але цей фактор був тимчасовим. Зараз він нижчий, ніж у попередні місяці, пропозиція валюти призводить до традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності, який, зокрема, полягає у дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці.

Проте, фінансові експерти запевняють у протилежному.

Дійсно, на початку року зазвичай відбувається деяке ослаблення національної валюти через зниження ділової активності на новорічні та різдвяні свята. Але це зазвичай буває не в січні, а в лютому. Причина ж падіння курсу у тому, що буквально перед новим роком на ринок потрапило багато готівки, залишки якої після свят почали переводити в валюту.

Так, вже другий рік поспіль Мінфін дотримує гроші до останнього, а потім їх роздає. У підсумку виходить різкий сплеск розрахунку готівкою. Враховуючи, що всі знають, що девальвації в 2017 році не уникнути, якраз після свят, коли гроші дійшли до ринку, їх почали переводити у валюту.

Проте, ситуацію міг би поліпшити Нацбанк, якщо б раніше почав "гасити" курс виходом на міжбанк.

Виходить, що девальвація викликана зокрема саме виплатами уряду. У зв’язку з передноворічними авансовими виплатами бюджетникам і пенсіонерам. На жаль, ці виплати відбуваються у великих сумах саме наприкінці року, що впливає на стабільність курсу національної валюти.

Роль основного джерела валютної виручки поступово переходить зараз на металургійний. Це може бути наслідком покращення результатів зовнішньоекономічної діяльності через підвищення цін на сталь і залізну руду. Ефект від цього може проявитися після 20 січня.

Скептики вважають, що гривня може продовжити падіння до піку в лютому на рівні 30 гривень за долар, а стабілізації і можливого зміцнення курсу варто очікувати не раніше квітня.

Поживемо, побачимо… Але, жителі району вже сьогодні відчули наслідки зміни цін на пальне, а отже, і на проїзд у маршрутках! А це - знову шок для пасажирів міжміських та місцевих маршрутів.

Редакція порталу «Макарів діловий» наразі збирає інформацію щодо економічної обґрунтованості зміни тарифної сітки.  

Джерело: ukranews.com/ua/publication/1920-gryvnya-vpala-cherez-minfin-i-nbu

 

Останні зміни Понеділок, 16 січня 2017 13:28
Прочитано 386 разів
Оцініть матеріал
(3 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі