Опубліковано в ЕКОНОМІКА

РОБОТОДАВЦІ, А ВИ ОФОРМИЛИ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З НАЙМАНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ? ЯКЩО НІ, ПЛАТІТЬ ШТРАФ!

Середа, 07 грудня 2016 18:47 Автор 
У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, з 1 грудня 2016 року її розмір становить 1600 грн., відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин з найматини працівниками зростає у фінансовому еквіваленті. Які штрафи доведеться платити недобросовісним роботодавцям?  
 Нагадуємо, що з 10 лютого 2016 року набула чинності постанова КМУ від 03.02.2016 р. №55, відповідно до якої було внесено зміни до постанови КМУ від 17.07.2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».
Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства інспектори з питань праці могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11.03.2016 року все змінилось: крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції. Іншими словами, це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця.
Тому, юридичні і фізичні особи–підприємці, які використовують найману працю робітників , несуть  фінансову відповідальність у таких розмірах:
 
- 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 48 000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за наступні порушення:
1) фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
2) оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час; 
3) виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 16 000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. 
- 3 мінімальні зарплати, – це 4800 грн. (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
- 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 16000 грн (якщо мінімальна зарплата 1600 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
- 1 мінімальна зарплата (1600 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
Також з’явилось іще одне нововведення, при визнанні наказу про прийняття працівників на роботу недійсним, передбачено  штраф у розмірі 48000 грн. Тому, при оформленні цих документів потрібно бути особливо уважними.
А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 1600 грн.
Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (або без наказу) може обійтись у 65 000 грн (48000 грн. фінсанкції + 17000 грн. адмінштраф) плюс виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої зарплати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
Штрафи накладає Державна служба України з питань праці на підставі винесених постанов в ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.
Як бачимо, недотримання трудового законодавства коштує дорожче, аніж прозоро оформлені відносини з працівниками. 
 
 
Джерело: http://intermarium.com.ua/z-1-grudnya-velychezni-shtrafy-za-nenalezhne-oformlennya-trudovyh-vidnosyn
 
Останні зміни Середа, 07 грудня 2016 19:33
Прочитано 555 разів
Оцініть матеріал
(3 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі