Опубліковано в ЕКОНОМІКА

В Україні можуть припинити виробництво дрібних монет

П'ятниця, 17 листопада 2017 10:52 Автор 

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість оптимізації обігу монет дрібних номіналів.  Так, НБУ пропонує припинити карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, повідомляє http://intermarium.com.ua

За інформацією НБУ, всі ці номінали розмінних монет залишатимуться в обігу. Проте надалі готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами зазначених номіналів. Так, як монети номіналами 1-5 копійок перестали відігравати суттєву роль в розрахунках населення за товари та послуги. А ось припинення карбування монети стане наслідком – при відсутності монет номіналами 1-5 копійок 25 копійок не розмінюватимуться 10 копійками.

При цьому також пропонується встановити правила округлення загальної суми покупки в чеку в разі відсутності монет і у покупця, і у продавця:

сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Якщо маєте такі монети, не варто хвилюватись. І надалі можна ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві здачу цими номіналами. Цікаво, що в НБУ також радять продавцям вказувати в чеках загальні суми до округлення і після нього, використовуючи механізм знижок – це не потребуватиме додаткових витрат на перепрограмування РРО! При безготівкових розрахунках округлення не здійснюватиметься.

Нацбанк підкреслює, що рішення ще остаточно не прийнято і обговорюватиметься з громадськістю.

За даними регулятора, на сьогодні в обігу перебуває 12,9 млрд шт. монет, в тому числі номіналами:

1 коп. – 2,4 млрд. шт.;
2 коп. – 1,4 млрд. шт.;
5 коп. – 1,9 млрд шт.;
10 коп. – 3,8 млрд шт.;

25 коп. – 1,7 млрд шт.;
50 коп. – 1,2 млрд шт.;
1 грн – 0,5 млрд шт.

Тобто, найбільше в обороті перебуває монет номіналом 1 копійка і 10 копійок. Як повідомлялося, НБУ 2016 року витратив на друкування грошей 1,3 млрд гривень. У планах Нацбанку – розвиток всіх можливих елементів cashless економіки, що, в числі іншого, дозволить знизити витрати на випуск готівки.

 

Джерело: http://intermarium.com.ua/proshhajte-kopiyechky-nbu-proponuye-okruglyaty-sumy-v-chekah/

Останні зміни П'ятниця, 17 листопада 2017 11:03
Прочитано 340 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі