Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Коли подешевшає автогаз?

Понеділок, 28 серпня 2017 18:38 Автор 

Експерти на ринку пального заспокоюють і запевняють, що вже на початку вереснч, ціна повернеться до 12 грн. За літр. Реальна ж вартість автогазу набагато нижча поточних і старих цін. Паливо в Білорусі, звідки воно імпортується, коштує в роздробі 0,34$ або 8,60 гривень.
З урахуванням всіх зборів і доставки, автогаз обходиться не дорожче 10 гривень за літр.
Чому виник дефіцит автогазу?
— Проїжджаючи кордон із Білоруссю, можна стати свідком, як газовози везуть в Україну паливо. Навряд чи це найкращий варіант доставки газу на наш ринок. Низька вантажопідйомність автотранспорту збільшує вартість доставки. Додайте до цього відсутність місць зберігання газу. У підсумку, потрібно весь час відправляти машини до сусідів, щоб на заправках було паливо. При нормальній інфраструктурі продавці могли б просто нарощувати запаси газу і продавати його до укладання нового контракту.
Росія і Білорусія залишаються основними постачальниками автогазу в Україні. Звідки ще можна його завозити?
— Возити газ можна також із західних ринків. А також із Казахстану. Основна проблема – ціна. За попередньої вартості це було невигідно. Зараз – цілком реально.
Україна може наростити власне виробництво?
— Може. Але виробництво СВГ пов’язано з видобутком природного газу. Продукт, який добувають, складається з різних газів. Метан йде на котельні. Пропан і бутан – на заправку балонів. Без нарощування видобутку природного газу, не буде зростання переробки. У 2017 році було продемонстроване зростання газовидобутку аж на цілих три відсотки.
До якої цінової позначки вигідніше їздити на газу, ніж на бензині?
— Зараз в Україні в основному використовують газові установки 2 і 4 покоління. На 4-му поколінні витрата газу, за найоптимальніших умов і налаштуваннях двигуна, становить +30% до витрати палива при їзді на бензині. Якщо машина споживає 10 літрів на 100 кілометрів, то газу знадобитися 13 літрів, щоб проїхати ту ж дистанцію. На другому поколінні нормою вважається +40% витрати газу. Таким чином, при вартості газу 16 гривень за літр, витрати будуть + 30-40% і дорівнюють 20,80-22,40 гривень за літр у бензиновому еквіваленті. При середній вартості бензину в 24 гривні, все ще будете економити. При зростанні ціни автогазу до 17,50 гривень – вже ні.
Якщо заправлятися екобензином (суміш етанолу з бензином), будете економити вже зараз. Літр цього палива коштує 21 гривню, а витрата і динаміка дорівнює бензину.

Джерело: ukrainians. today

Останні зміни Вівторок, 29 серпня 2017 12:37
Прочитано 542 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі