Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Чи зростуть ціни на опалення восени?

Середа, 16 серпня 2017 07:53 Автор 

Експерти в сфері енергетики впевнені, що підстави для зростання тарифу на блакитне паливо, а значить і на опалення — є, повідомляє. У травні нормативи споживання тепла скоротили. Для газового опалення — з 5,5 до 5 кубів на квадратний метр, а для центрального — з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалювальної площі. А враховуючи, що субсидія покриває соціальну норму, пропорційно скоротиться і знижка на опалення.

Наприклад, якщо минулої зими на опалення будинку площею 70 квадратів субсидія покривала 385 кубів газу, після скорочення нормативів на цей же будинок дадуть всього 350 кубів.

Якщо споживати по «старому нормативу», за зайві 35 кубів доведеться платити без субсидії. За діючого тарифу на блакитне паливо такий обсяг обійдеться в 238 гривень.

Ціни на газ в Україні встановлює Кабінет міністрів, а вартість опалення, яка залежить від цін на блакитне паливо. Вартість блакитного палива може коливатися залежно від рівня інфляції, проте підстав для різких стрибків, впевнений прем’єр, на даний момент немає. «Ціни будуть залишатися в природних коливаннях ціни відповідно до інфляційних процесів в тому числі. 

Експерти в сфері енергетики впевнені, що підстави для зростання тарифу на блакитне паливо, а значить і на опалення — є. Так, Кабінет міністрів «прив’язав» тариф на газ до вартості імпортного палива.

Коли формувався тариф 6,8 гривні за 1 куб. м, газ для України коштував 185 доларів, а в бюджеті на цей рік передбачено: газ буде коштувати вже 246 доларів. Згідно з постановою Кабміну №90 від 21 лютого, тариф на блакитне паливо повинні переглядати першого квітня та першого жовтня кожного року.

При перегляді будуть враховувати середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя). Якщо виявиться, що тариф, сформований за імпортним паритету, вище чинного не менше ніж на 10%, ціни повинні переглянути.

 

Джерело: iBilingua

Останні зміни Середа, 16 серпня 2017 17:53
Прочитано 411 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі