Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Субсидії. Чого варто остерігатись

Четвер, 13 жовтня 2016 19:06 Автор 

З різким настанням холодів, все більше прості українці бояться не так замерзнути, як отримати нові платіжки за світло та газ... Для багатьох єдиний вихід – субсидія.
В Макарівському районі на сьогодні понад 7 тис. домогосподарств, це більше 30 % жителів Макарівщини, користуються Урядовою програмою підтримки населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Ви входити до їх числа? Чи вам просто з тих чи інших причин не дають субсидію або ж самі не хочете потрапляти в це «ярмо»?
Розберемося, чи варто оформляти субсидію і чого треба остерігатись.
Перш за все, про що потрібно знати, розрахунок розміру субсидії роблять у кожному випадку індивідуально. Це залежить від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, чисельності осіб у домогосподарстві і розміру плати за житлово-комунальні послуги у межах норм. Причому розмір щомісячного платежу для сім’ї залежить від доходу на одну особу на місяць у гривнях.
Чи існують обмеження, що заважають оформити субсидію? Цього разу зняли усі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача у найм житлового приміщення тощо). Окрім здійснення одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. грн. або ж продажу рухомого чи не рухомого майна. Депозити і відсотки банківських рахунків громадян не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидій.
В народі ще говорять, що за помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії. Про це важливо знати, що жодних штрафів за помилки в деклараціях не буде. Можливі санкції у випадку, коли громадяни свідомо приховали частину важливої інформації.
Після закінчення терміну отримання субсидії управління соціального захисту населення Макарівської РДА без звернення громадян здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Тобто ще раз подавати документи нікому вже не доведеться. Але є одне уточнення: громадянин, якому призначили субсидію, зобов’язаний протягом місяця інформувати органи соціального захисту про зміни у кількості зареєстрованих у помешканні/будинку осіб, їхній соціальний статус, зміни у переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг. Суму субсидії, виплачену внаслідок подання громадянином документів із недостовірними відомостями, він змушений буде повернути у подвійному розмірі!
А ось плітки про те, що оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку є тільки плітками і не мають ніякого законного підтвердження. Адже субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Багато жителів району, хто вже користувався субсидією в минулому періоді, не використали надані державою норми газу, електроенергії та інших комунальних послуг в повному обсязі. Урядом та ЗМІ людям повідомляли, що вони автоматично «перейдуть» на наступний опалювальний сезон. Проте, простих людей знову одурили. Виходячи з останніх нововведень, усі «заощадження» попереднього періоду згоріли і скористатись ними вже не можна. Тому, нас знову запевняють, що з початком нового опалювального сезону варто заощаджувати. Бо якщо відведену вам норму газу скажімо у жовтні, чи листопаді, нею можна буде скористатись у більш холодні місяці в тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу. Але лише в рамках одного опалювального періоду!
Тут варто пам’ятати про той факт, що країна живе в часи глибокої економічної кризи і війни. Ціни не тільки на комунальні послуги стрімко зростають, а вирішенням «газового» питання нами маніпулюють інші країни. Тому, якщо ви користуєтесь субсидією і не використовуєте надані норми, почуваєтесь комфортно, будьте свідомим громадянином своєї країни, заощаджуйте такий дорогий природній газ, утеплюйте фасади будинків, замінюйте, по можливості, вікна, двері, щоб остаточно не потонути у злиднях!
Ще одна проблема нашого суспільства – велика кількість безробітних громадян. Побутує думка, що субсидії не надаються безробітним працездатним або сім'ям, до складу яких входять такі особи. Якщо ці громадяни не мають доходів для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи. Але, у будь якому випадку, безробітні працездатні громадяни мають право на отримання субсидій!
Важливим є і той факт, що субсидії призначаються й за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг. Тому, не варто думати, що борг за комуналку є перепоною в нарахуванні субсидій.
Цікаво, чи можна оформити субсидію без «прописки»? Ті громадяни, які не змогли оформити субсидію через те, що не мають приписного за місцем проживання, мають можливість повторно звернутися до управління соціального захисту населення Макарівської РДА, оформивши договір оренди житла у довільній формі. Важливо, що рішенням уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів - власника житла та орендаря.
Іще один субсидійний міф, буцімто, субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти які проживають в іншому місці. Але це зовсім не так! Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.
Проте, існує низка доказів, що так звана допомога народу, у вигляді субсидій, то велика тіньова схема надприбутків для монополістів на ринку енергетики та газу.
Ось хоча б той факт, що за нормативом отримувач субсидій без лічильника споживає вісім кубометрів газу, а фактично виходить шість. Компанія-надавач послуг постачає шість, а держава має розрахуватись за вісім. Ця схема поширена при постачанні населенню і газу, і електрики. У такому випадку, система субсидій є не лише оманливою заспокійливою утопічною панацеєю для простих українців, а й черговим засобом для збагачення олігархів. І які зміни в нашому законодавстві, що регулюватимуть надання субсидій для населення будуть запроваджені завтра, ніхто гарантувати не може. Тому, вирішувати для себе особисто, що таке субсидія і чи варто її оформляти, треба індивідуально.

Останні зміни Субота, 15 жовтня 2016 15:37
Прочитано 650 разів
Оцініть матеріал
(24 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі