Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Житло в Макарівському районі продовжує дешевшати

П'ятниця, 30 червня 2017 06:16 Автор 

Ситуація на ринку нерухомості — лакмусовий папір для економіки країни. Останні кілька років ціни на житло в Україні рекордно падають. Згідно з міжнародним дослідженням Global House Price Index, за рівнем падіння за 2016 рік перше місце в світі зайняла Бразилія, а друге — Україна .

За цей рік ціни на нерухомість впали ще на 2%. Ринок нерухомості безпосередньо пов’язаний з купівельною спроможністю, незважаючи на падіння цін.

Більшість українців все одно не можуть дозволити собі придбати власне житло — іпотечне кредитування практично не працює, а накопичити на житло із середньою зарплатою неможливо. 

Ринок нерухомості почав падати в Україні ще в 2008 році.

Найдешевше житло в Макарівському районі можна придбати у смт Кодра та с. Комарівка - трикімнатна квартира обійдеться до 5 тис. дол. Натомість, в Макарові, в залежності від квадратури та наявності ремонту, доведеться заплатити від 25 до 40 тис. дол. Однокімнатна в Макарові коштує від 10 до 27 тис. дол. На ринку вторинного житла, ціни на приватні будинки по району коливаються від 3 тис. дол. (старі хати майже не придатні для життя), 25 тис. дол. - будинки із підведеними комунікаціями, від 15 тис. дол. до 70 тис. дол. - житлові будинки в смт Макарів. Проте, попит на купівлю житла значно не зріс. Це пов'язано з досить низькою платоспроможністю населення. Та, найбільшою проблемою на ринку нерухомості Макарівщини залишається брак новобудов. Тому житловий фонд району значно застарілий.

Експерти з нерухомості заявляють, якщо ситуація буде розвиватися так, як зараз, з невеликим зростанням економіки в 1-2% в рік, то говорити про зростання цін нажитло не доведеться. Такими темпами ми в найближчі кілька років  в невеликих містах падіння триватиме, люди їдуть — попит падає.

В наступному році ціни можуть вирости на 5% за підсумками року за умови стабільної економічної та політичної ситуації. 

За словами експертів, єдиний спосіб стабілізувати ситуацію на ринку — досягти стабільного зростання економіки. Крім того, в Україні має запрацювати іпотечне кредитування.

Зараз середня ставка по іпотеці — більше 20% річних. При цьому банки не поспішають давати клієнтам квартири на кредит. Іпотеку можуть отримати тільки надійні клієнти з гарною кредитною історією і далеко не в кожному українському банку.

Наприклад, в США процентна ставка по іпотеці може коливатися в межах 3-5% (залежно від суми початкового внеску і тривалості кредиту). При цьому якщо в Україні отримати можна не довше, ніж на 15 років, в США іпотеку можна виплачувати 30 років.

Останні зміни Понеділок, 03 липня 2017 15:36
Прочитано 554 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі