Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Невідомий вірус атакував банківські та державні установи!

Вівторок, 27 червня 2017 14:11 Автор 

Сьогодні було скоєно зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на декілька українських банків, а також на деякі підприємства комерційного та державного секторів. У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій. Наразі у фінансовому секторі посилено заходи безпеки та протидії хакерським атакам усіх учасників фінансового ринку. 

Як інформує видання TJ з посиланням на джерело всередині однієї з компаній, що безпосередньо зіткнулася з атакою вірусу, заражені новою формою вірусу-шифрувальника вияивлися і мережі «Укренерго» і ДТЕК.

За словами джерела, 27 червня його комп'ютер на роботі перезавантажився, після чого система нібито почала перевірку жорсткого диска. Потім працівник побачив, що аналогічне відбувається на всіх комп'ютерах в офісі: «Я зрозумів, що йде атака, вирубав свій комп'ютер, і коли включив, був уже червоний напис про біткоїни і гроші».

У повідомленні, що з'явилося на екрані комп'ютерів (всюди однаковому), йдеться, що файли на жорсткому диску зашифровані, а для їх розшифрування необхідно відправити 300 доларів на адресу біткоїн-гаманця. На момент написання замітки цей гаманець був порожній.

У компанії розпорядилися відключити всі комп'ютери до кінця дня. За даними джерела, атака також торкнулася ДТЕК, куди входить «Київенерго»: там нібито розпорядилися вимкнути мережу, щоб зупинити зараження. У прес-службі компанії підтвердили факт атаки.

Джерело стверджує, що головний офіс «Укренерго» теж встиг вимкнути мережу і уникнути зараження, проте його підрозділи повністю заражені. Підрозділи «Укргідроенерго», наприклад, Київські ГЕС і ГАЕС, не затронуло, говорить джерело.

«Укренерго» - державна компанія, підконтрольна Міністерству палива України. ДТЕК - приватна компанія, заснована бізнесменом Рінатом Ахметовим. Обидві є найбільшими постачальниками електроенергії в електромережі країни.

Нагадаємо, нещодавно програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп'ютерів в 150 країнах. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають «викуп» - від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоїн. Загальні збитки від масштабної хакерської атаки становлять 1 млрд доларів.

Макарівське відділення "ПриватБанку" працює у звичному режимі, вірус не пошкодив операційну систему. Натомість роботу "ОщадБанку" хакерська атака таки заблокувала. Наразі існують проблеми з проведенням банківських операцій та складності з обслуговуванням клієнтів. Але сервіс "Ощад 24" працює у звичному режимі. Також клієнти можуть зняти готівку у будь-яких банкоматах. 

Джерело: https://www.volynnews.com/news/society/enerhetychni-kompaniyi-i-banky-ukrayiny-atakuvav-analoh-WannaCry

Останні зміни Вівторок, 27 червня 2017 17:13
Прочитано 838 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі