Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Інтерв'ю з очільником Макарівського відділення Вишгородської ОДПІ Олександром Туру

Середа, 14 червня 2017 12:07 Автор 

О. Туру: на сьогодні в податковій інспекції Макарівського району працює 12 працівників, до реорганізації – більше 40. Більшість із них виконують функції обслуговування платників податків. Відвідувачі мають можливість отримати широкий комплекс безкоштовних адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, які також включають: прийом  податкової звітності; прийом вхідної кореспонденції; ведення обліку податків, зборів, єдиного внеску; реєстрацію та облік платників податків;  реєстрацію та облік реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок .

М.Д.: Хто може проводити перевірки підприємців у Макарівському районі?

О.Туру: На даний час усі податкові планові перевірки на території Макарівського району мають право проводити лише фахівці ГУ ДФС у Київській області. Тому, якщо під час перевірки виникають запитання або сумніви щодо законності її проведення, найперше, що мають перевіряючі пред’явити - це направлення на перевірку (фактична), при проведенні планових перевірок  повинно надійти повідомлення  за 10 днів.

М.Д.: Що в роботі податкових органів змінилось і які наслідки цих змін?

О.Туру: Найперше,  райони позбавлено значної кількісті повноважень. Проведено територіальне об'єднання. До Вишгородської ОДПІ окрім Макарівського району відноситься ще Вишгородський, Іванківський, Поліський, Бородянський, та м. Ірпінь. Значну частину інформації доводиться надавати  до обласного управління. Зараз в роботі інспекторів та керівництва існують незручності у віддаленості відділень . Багато часу витрачається просто на дорогу.  Але, незважаючи на ці зміни, на сьогодні Макарівський район є лідером за показниками Вишгородської ОДПІ, насамперед   з податку на прибуток! За це особлива подяка нашим місцевим підприємствам.

За 5 місяців поточного року до зведеного бюджету Макарівщини надійшло понад 132 млн. грн., що на  4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. На сьогодні районний бюджет, який можемо використовувати для потреб Макарівщини, становить 42 млн. грн. Відсутність виробничих потужностей дається в знаки при бюджетонаповненні, але зараз маємо 23 підприємства з річним оборотом коштів у 20 млн. грн. Крім того, ПДФО є одним з найбільших податків до місцевого бюджету і становить майже 69% від усіх надходжень. За аналогічний період, в порівнянні з минулим роком, надходження по ПДФО зросли на 17 млн. грн. у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати та залученням нових платників податків. 

М.Д.: Зараз іде загальнодержавна тенденція до самоконтролю підприємців, зменшення тиску на бізнес. На Вашу думку, ми вже готові до цього?

О.Туру: Беручи до уваги велику кількість порушень у сфері ведення як великого, так і малого бізнесу, наше суспільство дійсно ще не  в повному обсязі готове до самоконтролю. Тому, перехід цей варто робити поступово і від функції контролю та примусу ніяк не варто відмовлятись. Зараз у ЗМІ багато інформації про повернення довіри до податкової. Як на мене, така потреба надумана і добросовісні податківці не потребують її повернення. Варто просто вміло організовувати роботу. Я пишаюсь своїм колективом, його відданістю професії та бажанням змінюватись.   

Останні зміни Середа, 14 червня 2017 17:47
Прочитано 527 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі