Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Послизнувся, впав. Що робити? Куди звертатись?

Послизнувся, впав. Що робити? Куди звертатись?

Про те, як діяти у випадку, коли ви зазнали травми на вулиці та як відшкодувати шкоду і притягнути винних до відповідальності, розповість фахівець Макарівського бюро правової допоги Вишневського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тарас Бенедіктов.

Взимку з’являється небезпека і здавалося б звичних місцях: підсковзнулись на обледенілих сходах магазину чи іншої організації, на тротуарі, у дворі будинку, всі ці небезпечні місця повинні оброблятися протиожеледними сумішами і своєчасно очищуватися, але це робиться далеко не завжди.
Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи? Хто повинен нести відповідальність за стан доріг?
Згідно з частиною другою статті 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані, зокрема:
• утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;
• відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
Балансоутримувачами багатоквартирного житлового будинку, наприклад можуть бути житлово-експлуатаційна контора (ЖЕК), житлово-будівельний кооператив (ЖБК) або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Що потрібно вчинити при отриманні травми під час ожеледиці.
• якщо ви впали і зазнали травму, вам потрібно викликати швидку. Також попросити прохожих щоб зробили фото місця падіння,  якщо дана територія не була почищена від снігу і не посипана піском.
• крім того, залучіться свідками, які можуть засвідчити події падіння на нечищеному тротуарі, і в подальшому можуть бути свідками у суді.
• якщо вас забрала швидка у травмпункт, в картці має бути обов`язково вказана причина травми(через падіння та ожеледь). Бажано записати всі данні бригади швидкої, які вас доставили з місця падіння до лікарні.
Сформулюйте претензію та відправте її рекомендованим листом з повідомленням на адресу установи або служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій Ви впали і отримали травму. У листі вкажіть що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати, а також додайте копії всіх зібраних документів, у тому числі чеки з аптеки і лікарні.
Якщо після цього Вам відмовлять у відшкодуванні шкоди, тоді подавайте позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Особливості звернення до суду щодо відшкодування шкоди
Для звернення до суду з відповідним позовом необхідно зібрати докази, що підтверджують падіння в певному місці та отримання травми, а саме:
• довідки з лікарні лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана тощо;
• наявність порушення відповідача у сфері благоустрою: відео- та фотозйомка із зазначенням дати та часу;
• покази свідків;
• підтвердження понесених матеріальних втрат: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек тощо;
• підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.
Увага! У справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я позивачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (пункт 2 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»).
У разі виникнення додаткових питань, а також з метою отримання більш детальної консультації, Ви можете звернутись з ПН по ЧТ – з 09:00 до 18:00, у ПТ з 09:00 до 16:45, СБ, НД-вих, до Макарівського бюро правової допомоги за адресою: вул. Димитрія Ростовського, 26, смт Макарів, Київська обл., 08001; тел. (04578) 6-01-90.
Під час карантину – бажано за попереднім записом.
Електронна адреса: makarivske@legalaid.kiev.ua

Залишити відповідь

Top