Де я?
ГОЛОВНА > СПОРТ > ПОРАДИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ

ПОРАДИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ

Людина витрачає на лікування застуди та ГРВІ майже 6 років свого життя. Якщо ви хочете провести цей час більш цікаво, краще подбати про зміцнення свого імунітету
Відкладіть до весни ідею схуднути швидко і на багато кілограмів. Якщо позбавити організм необхідних йому жирових відкладень, постраждає перш за все імунітет. Особливо шкідливими є знежирені дієти, оскільки стінки захисних клітин — лімфоцитів і макрофагів — складаються із ліпідів. У тому числі із холестерину, якого бояться більшість людей. Крім того, у вашому раціоні має міститися достатньо білка — як рослинного, так і тваринного. Адже імуноглобуліни, що забезпечують стійкість до захворювань, — це білки, для синтезу яких необхідний увесь набір незамінних амінокислот.
Не варто і переїдати! Надлишок жирів подавляє імунну систему. Надмірна кількість білків перевантажує шлунково-кишковий тракт і нирки. Надлишки цукру — прямий шлях до ожиріння, яке шкодить імунітету не менше, ніж надмірна тендітність.
Приймайте вітаміни і мінерали. Особливо корисними для імунітету є селен та цинк. Природні джерела цинку — баранина, курині потрохи, гарбузове насіння, кедрові горіхи, квасоля, вівсянка, оселедець, яйця, лісові гриби. Селен міститься у скумбрії, тунці, мідіях, кальмарах, червоному м’ясі, печінці, злакових, насінні, горіхах.
Обов’язково висипайтеся. Не вдається у будні — добирайте у вихідні. Доведено, що недосип і ризик захворіти на ГРВІ взаємопов’язані. Згідно досліджень, які проводилися в університеті Карнегі Меллона (США), ті, хто спить менше 7 годин на добу, мають майже утричі вищий ризик отримати застуду. Але не варто захоплюватися снодійними: більша кількість із них знижують імунітет.
Захищайтеся від стресу. Лікуйте депресію, якщо вона є. Вірогідність підхопити застуду та грип посилюється у багато разів, якщо Ви у стані пригніченості та стресу. Науковці помітили, що при такому самопочутті у людини міститься набагато більше вірусів на слизовій оболонці носа, ніж у спокійної та щасливої. А ось короткотривалі стреси, навпаки, можуть укріпляти імунну систему. Класичний приклад — іспити. Скоріш за все, недовготривалий стрес активізує споконвічну реакцію боротися до кінця, вважають науковці.
Фітнес — без фанатизму. Хоча сам по собі він є досить корисним, важкі фізичні навантаження знижують імунітет. Отже порада: поменше тренажерів, побільше йоги, пілатесу, стретчингу, танців. У нашій крові спеціальні антитіла імуноглобуліни, які борються з вірусами та бактеріями. У професійних спортсменів у період інтенсивних навантажень деякі імуноглобуліни просто зникають. Організм економить — віддає усі сили на тренування, йому вже не до захисту від інфекцій. Більшість фанатів фітнесу також потрапляють до групи ризику.
Загартовуйтеся. Навіть якщо Ви не робили цього влітку, зараз ще не пізно. Прохолодний душ, контрастні обливання ніг — у відповідь на цей маленький стрес організм викидає значну кількість захисних антитіл. Як і з фітнесом, тут головне — не захоплюватися: занадто жорсткі процедури (наприклад, обливання крижаною водою) можуть, навпаки, знизити захисні резерви організму.
Руки мають бути чистими. Ті, хто за час робочого дня 5 разів протирає руки антибактеріальним гелем, застуджуються на 65% рідше, показали дослідження в Інституті гігієни (Німеччина). До 90% випадків зараження застудними захворюваннями виникає через руки — рукостискання, коли ми відкриваємо двері кабінетів, тримаємося за поручні у транспорті. Вірус може жити на дверній ручці або на телефонній трубці до 3-ох годин.

Прес-центр ГУОЗ ОДА

Залишити відповідь

Top