Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Дистанційне навчання: за чи проти?

Дистанційне навчання: за чи проти?

Із загостренням ситуації із пандемією, спричиненою коронавірусною інфекцією COVID-19, навчальні заклади були змушені перейти на дистанційну форму навчання. Сьогодні ми поцікавилися в учнів та студентів Макарівщини, що вони думають з цього приводу.

Марія, 8 клас: “Я думаю, що краще ходити до школи, тому що там ти бачиш своїх друзів та однолітків”.

Іван, 9 клас: “На мою думку, краще ходити до школи, тому що на дистанційному навчанні уроки тривають 25 хвилин. Це дуже мало, про які здобуті знання можна говорити ? Але хочу сказати й те, що хто хоче вчитись – той буде це робити”.

Аліна, 10 клас: “Мені краще навчатися в школі, оскільки на дистанційному навчанні матеріал я розумію набагато гірше, а ще – лінуюся ”.

Анна, 11 клас: “Поки дистанційне навчання нам ввели на один тиждень. В цьому нічого страшного немає. Але лінь дуже впливає на навчальний процес, і особливо це стає помітно вдома: в школі вчитель хоч якось може примусити учнів слухати його… Але якщо ти справді хочеш навчатися, то будеш це робити як у школі, так і вдома. В дистанційної форми навчання є як плюси, так і мінуси, але ж для когось ці мінуси можуть бути перевагами, і навпаки. Наприклад, для тих, хто полюбляє нічого не робити – це великий плюс, але ж не варто забувати, що в цьому році мені та іншим необхідно складати ЗНО, тому я розумію, що краще все ж ходити до школи – вдома інформація сприймається гірше, оскільки постійно виникає бажання зайнятися особистими справами. Також деякі уроки не проводяться в Zoom, і доводиться все робити самій, але з іншого боку в Zoom не проводяться уроки, яких немає на ЗНО, тому можна приділити більше уваги дисциплінам, які необхідні саме тобі. У вільний час (на перерві) можна поїсти, полежати, не потрібно йти зі школи додому (це займає час), але іноді навіть буває складно встати з ліжка, аби зайти на онлайн-урок… Якщо в тебе є хтось в кімнаті – це додаткові труднощі, які заважають зосередитися. Також мінусом є те, що ти не можеш поспілкуватися з однокласниками. Тому, на мою думку, краще навчатися офлайн. Звісно, якби я була на клас меншою, і мені б не було потрібно складати ЗНО, я б, можливо, була іншої думки…”

Вероніка, 1 курс коледжу: “З одного боку введення дистанційного навчання – це добре, але з іншого– ні. На дистанційному навчанні значно збільшилась кількість завдань – при навчанні у звичайному режимі було набагато більше вільного часу, а зараз ти просто губишся в потоці інформації. Також не варто забувати, що хтось може проживати там, де поганий зв’язок чи відсутній інтернет – це створюватиме людині додаткові незручності. А ще в найбільш невідповідний момент може вимкнутися світло. Тому я однозначно проти дистанційного навчання”.

Дмитро, 3 курс коледжу: “Я вважаю, що той, хто хоче краще чогось навчитися, краще зробить це вдома, в затишку і теплі, де його ніхто не відволікає. В коледжі також круто: багато спілкування, друзів… Але через групу є і мінуси: постійний шум, розбірки, які справді заважають”.

Вікторія, 1 курс університету: “Я вважаю, що дистанційне навчання – просто жах, особливо як для студентів, що навчаються на театральному факультеті, тому, що відсутні будь-які репетиції, спектаклі … А через це можуть бути великі проблеми із захистом дипломної роботи …”

Назар, 3 курс університету: “Так, у нас ввели дистанційне навчання… Я думаю, що, на жаль, дистанційне навчання стане для нас звичною справою і періодично буде з’являтися в нашому житті. Тому слід бути до цього готовим і потроху звикати й пристосовуватись до таких реалій, які нам диктує суспільство в навчанні та роботі. Особисто для мене майже немає різниці між навчанням очно та онлайн, тому що, на мою думку, ті хто мають бажання здобувати знання, зможуть це робити будь-де. Ми можемо навести безліч прикладів того ,як відомі науковці, письменники, митці попри своє соціальне становище та життєві обставини прокладали собі дорогу до знань і досягли неабияких вершин. Тому в наш час, коли розвинені комп’ютерні технології, самоосвіта стала доступною кожному у будь-якому місті і у будь-який час. А для тих “індивідуумів”, які прогулювали заняття, нічого не зміниться – дистанційка лише полегшить їх задачу”.

Лілія, 6 курс університету: “Звичайно, дистанційне навчання не замінить стаціонару. Але я не скажу, при ньому ти отримуєш набагато менше знань – ти в оперативному режимі виконуєш завдання, які тобі надсилають. Також таке навчання є не досить ефективним через те, що студент може під’єднатися до лекції, і піти займатися своїми справами. Але я – за дистанційне навчання, оскільки я працюю, і мені потрібно багато вільного часу, аби виконувати завдання по роботі. У такому випадку дистанційне навчання є майже ідеальним варіантом. Також у такому форматі легше здавати сесію, у першу чергу – емоційно. Коли ти складаєш заліки чи іспити вдома, у тебе набагато менше стресу та переживань. Але заняття в університеті є також дуже важливими, особливо – на перших курсах. Вони є своєрідною соціалізацією ти перебуваєш у колі однодумців, робиш перші кроки у своїй професії. І цього у майбутньому може не вистачати саме тим студентам, що зараз навчаються на першому та другому курсах”.

Як бачимо, думки учнів та студентів розділилися. Хтось категорично виступає за навчання офлайн, хтось підтримує дистанційне навчання, а хтось і досі не визначився, яка форма навчання йому подобається більше. Зараз можна почути різні думки щодо продовження «дистанційки» ще на тиждень, два, а то і до кінця 2021 року. Однак загадувати щось наперед ми не будемо – час покаже, як довго триватиме освітній процес саме у такому форматі.
Андрій БУЛАХ

Залишити відповідь

Top