Де я?
ГОЛОВНА > ЕКОНОМІКА > Нафта різко підскочила в ціні до семирічного максимуму: в чому причина

Нафта різко підскочила в ціні до семирічного максимуму: в чому причина

Головні світові країни-експортери нафти вирішили надалі збільшувати видобуток нафти на 400 тисяч барелів на день у листопаді, через що ціни на WTI зросли до семирічних максимумів.

Уточнюється, що в наступному місяці країни ОПЕК+ вирішили не змінювати встановлений раніше план відновлення видобутку нафти. Зокрема, пропозиція на ринку буде збільшуватися на 400 тисяч барелів на день в листопаді.

Зі збільшенням попиту на ринку у зв’язку з відновленням економічної діяльності в світі, на ринку очікували збільшення видобутку понад запланованого обсягу.

Це призвело до стрибка цін до рівня 2014 року. Так, контракти на листопад на нафту марки WTI (West Texas Intermediate) досягли 78,14 долара за барель з 75,88 долара до публікації рішення. Останній раз такий рівень спостерігався ще у вересні 2014 року. На 10: 14 за Києвом ціни дещо вирівнялися до 77,81 долара за барель.

Хоча Brent ще не побив максимум вересня 2019 року, коли ціни перевищили 82 долари за барель, контракти впритул наблизилися до цього значення. Так, ціна на грудневі ф’ючерси зросла з 79,37 долара за барель до 81,64 долара. На такому ж рівні Нафта котирувалася в жовтні 2014 року.

Зокрема, ціна грудневого ф’ючерсу на нафту марки Brent перевищила 81 долар за барель вперше з жовтня 2018 року. Крім того, ціна листопадового ф’ючерсу на нафту американської марки WTI 4 жовтня піднялася вище 77 за барель, що стало максимальним значенням майже за сім років.

Джерело: UA.NEWS

Залишити відповідь

Top