Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Готуємо дитину до дитячого садочка

Готуємо дитину до дитячого садочка

З 1 вересня діти шкільного віку традиційно підуть до школи, а малеча буде проводити дозвілля у дитячому садочку. І якщо ваша дитина під час літніх канікул була вдома, варто підготуватися до ранніх підйомів, налагодити режим дня, щоб дитячий організм знову увійшов у буденний ритм. Ми підготували низку порад для батьків щодо того, як максимально комфортно адаптувати дітей до умов дошкільних навчальних закладів.

  1. Якщо дитина йде до садочку вперше (раніше не відвідувала садочок взагалі/ змінився вихователь/ група тощо), батькам варто заздалегідь познайомити її з вихователем, домовитися про влаштування невеликої екскурсії по закладу. При цьому варто налаштувати дитину на те, що перебування в садочку – це радісна, приємна та очікувана подія.
  2. Варто налаштувати режим дня. Запитайте у вашому дошкільному навчальному закладі, у які години дітей годують, коли вони гуляють та сплять, і введіть такий же режим удома. Також поінформуйте вихователів про захоплення дитини, її хобі, а медичного працівника закладу – про особливості харчування та наявність алергій (якщо є).
  3. Подавайте дитині на сніданок молочну страву. На обід готуйте першу, другу і третю страви. Навчіть дитину їсти без сторонньої допомоги.
  4. Поясніть дитині правила самообслуговування, культури їжі та гігієни, та проконтролюйте дотримання їх.
  5. Залишайте дитину під наглядом інших людей (родичів, друзів) спочатку на годину, далі на довший час, щоб вона розуміла, що батьки не будуть постійно поряд.
  6. У перші дні перебування в садочку лишайте дитину на 1-2 години, поступово збільшуючи проміжок часу. Нехай дитина бере собою улюблені іграшки чи інші предмети, що дозволять їй почуватися комфортніше.
  7. Слідкуйте за здоров’ям дитини: щоранку перед походом до садочка пеервіряйте зів, шкіру та волосся дитини, розпитуйте про самопочуття та про те, що турбує малюка.
  8. Навчіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, іграшки. Можна зробити це у формі гри в дитячий садок вдома.
  9. Одягайте дитину відповідно до погодніх умов, не забувайте про головний убір. Підготуйте індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
  10. Сформуйте у себе позитивне ставлення до відвідин дитиною дитячого садка. Налаштуйте себе на те, що дитину в садочку доглянуть, оточать увагою та підтримкою, і вона буде щаслива. Співпрацюйте з вихователями та дирекцією, не забувайте повідомляти про невідвідування дитиною групи, а у випадку запізнень – попереджуйте вихователя групи.

Один коментар до новини “Готуємо дитину до дитячого садочка

Залишити відповідь

Top