Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Відпочиваємо на воді правильно

Відпочиваємо на воді правильно

Літній сезон – час, коли діти та дорослі активно відпочивають біля водойм. Та щоб уникнути надзвичайних ситуацій під час відпочинку, провести час весело та безпечно, необхідно дотримуватися базових правил.
– Головне – не приходити до водойм і не купатися у нетверезому стані, – каже провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Бучанського районного управління Головного управління ДСНС Украни в Київській області, старший лейтенант служби цивільного захисту Олександра Антонюк. – Це часто стає причиною страшних наслідків, аж до летальних випадків.
Щоб ознайомити жителів громади з правилами поводження на воді, ми проводимо рейди для дітей та дорослих, під час яких розповідаємо, як діяти у різних ситуаціях, що можуть трапитися під час купання. Інструктажі включають стислий виклад усіх правил. Також ми роздаємо листівки з правилами, щоб люди могли прочитати й проаналізувати свою поведінку на воді. Щоправда, люди не завжди ставляться до цього серйозно та з розумінням.
Якщо йдеться про відпочинок на воді дітей, то в першу чергу наголошу – дитина в жодному разі не повинна кидатися на допомогу потопаючому сама. Єдине, що може зробити дитина – кинути потопаючому мотузку, палицю чи якийсь інший плавзасіб, якщо потопаючий недалеко від берега. Однак краще покликати дорослих, або зателефонувати нам чи у поліцію. Те саме відноситься й до дорослих. Коли людина тоне, вона хапається за все, що може. Тому статистика невтішна – часто помирає і людина, яка тонула, і та, що їй допомагала. Тож не зволікайте, викликайте рятувальників.
Після повідомлення про можливу загибель людини на воді підрозділ 32 державної пожежно-рятувальної частини виїжджає на місце події у супроводі Макарівського відділу поліції. Спочатку начальник караулу робить розвітку на місці події. Постраждалому надається допомога з використанням «Конца Александрова» – плавучий тонкий корабельний трос із петлею, за яку потопаючий може вхопитися або можна підтягнути тіло. Крім того, ми маємо спецодяг для пірнання у випадку, якщо тіло потрібно дістати з дна. Якщо людина знаходиться далеко від берега, рятувальну операцію проводять з допомогою надувної шлюпки.
Якщо ви впевнені в тому, що зможете надати допомогу до приїзду рятувальників, то пам’ятайте, що потопаючу людину треба перевернути на спину й тягнути з води за волосся максимально швидко. В жодному разі не треба намагатися витягнути людину за шию – ви ризикуєте задушити потопаючого.
На жаль, у нашому районі на сьогодні вже є загиблі – не так давно потонула дитина внаслідок купання й необережності. За останній місяць статистика така сумна не тільки в нашому районі, а й по всій Київській області. Тонуть як дорослі, так і діти. Хотілося б донести до громади більше інформації, аби таких випадків вдалося уникнути.
Ми рекомендуємо купатися лише у спеціально відведених для цього місцях – санкціонованих пляжах з очищеним берегом у світлу пору доби. На жаль, таких місць у Макарівському районі немає. Є лише місця, які обладнані власними силами жителів громади, волонтерів. Але це не є безпечне купання.

Правила безпечної поведінки
на воді та біля води для дітей:
– діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
– вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
– не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
– не можна запливати за обмежувальні знаки;
– слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
– якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
– не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
– не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 15 хв.;
не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
– не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
– не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
– купатися рекомендовано вранці i ввечері;
– не слід купатися наодинці;
– не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
– не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
– не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!
– вийшовши з води, відпочивайте на березі у затінку.
– Завжди враховуйте погодні умови – купайтесь у безвітряну бездощову погоду, адже різні погодні явища можуть спровокувати небезпечні ситуації.
– якщо хтось тоне, гукайте на допомогу дорослих, або ж телефонуйте на 101.

Залишити відповідь

Top