Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Основні причини молодіжного безробіття на Макарівщині

Основні причини молодіжного безробіття на Макарівщині

Питання про пошук роботи в Україні на сьогодні стоїть особливо гостро. З труднощами стикаються як досвідчені працівники, так і молодь, котра щойно отримала диплом бакалавра чи магістра. З’ясуємо, яка ситуація із молодіжним безробіттям у нас на Макарівщині сьогодні.

  • Молодь, яка мотивована до пошуку роботи та об’єктивно оцінює власні професійні якості, швидше знаходить роботу, – каже директор Макарівської районної філії Київського центру зайнятості Любов Мазепа.

Водночас основними причинами молодіжного безробіття є неправильно обрана спеціальність, відсутність досвіду роботи та завищені вимоги молоді до майбутнього місця роботи.

Одним з пріоритетних завдань служби зайнятості є робота з молоддю. Сучасні вимоги працевлаштування ставлять перед молодою людиною непрості завдання: знайти своє місце в нових умовах ринкових відносин, виявляючи високопрофесійні якості, обізнаність інформаційного простору, гнучкість до технологічних змін, бути високорозвиненою людиною та соціально адаптованою.

Серед молоді, яка перебуває на обліку в Макарівській районній філії Київського обласного центру зайнятості, близько 80% осіб мають вищу освіту.

Зокрема, на обліку у Макарівській районній філії Київського обласного центру зайнятості протягом січня-червня 2021 року перебувало на обліку 204 безробітні особи віком до 35 років, що становить майже 29% загальної кількості безробітних. Водночас отримують допомогу по безробіттю станом на 01.07.2021 року-74 особи.

Для того, щоб молоді люди рідше стикалися з проблемою пошуку роботи за обраною спеціальністю, Державна служба зайнятості пропонує профорієнтаційне тестування для школярів з метою точного визначення майбутньої професії. Це тести за методикою Голланда, Клімова, Магеллано, які сприяють самопізнанню дитини.

Дуже важливо вже з шкільного віку проводити профорієнтаційну роботу, адже завдяки таким заходам діти багато дізнаються про професії, замислюються про своє майбутнє, дізнаються, які професії користуються найбільшим попитом, в ігровій формі долучаються до знань, які в подальшому допоможуть знайти своє справжнє покликання.

Серед вакансій, які найбільш потрібні на ринку праці Макарівщини – швачка, медична сестра (медбрат), підсобний робітник, продавець, водій, лікар-ренгенолог, інженер з комп’ютерних систем, головний механік, вчитель закладу загальної середньої освіти (вчитель з англійської мови) та інші.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Макарівської районної філії Київського обласного центру зайнятості або ж за телефоном: 0457852439.

Залишити відповідь

Top