Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Бо саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено аж 180 014 осіб.

Геноцид кримських татар – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство криму, позбавлене досвідчених працівників.
Але довго радянська влада заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році верховна рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. І лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

Відтоді десятки тисяч кримських татар так і не повернулися до рідного Криму. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Тому цього дня ми перебуваємо в скорботі разом. Пам’ятаємо!

Залишити відповідь

Top