Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Макарівщина в художній літературі

Макарівщина в художній літературі

Чи хотіли б ви поринути в історію рідного містечка? А заодно і прочитати цікавий та захопливий художній твір? Завдяки цій добірці книжок ви зможете зробити і те, й інше!

БЕЙЛІН П. «НАЙДОРОЖЧЕ», 1960 р.

Автор книги сюжет свого творіння будував на власних спогадах. Колись Павло Бейлін очолював Макарівську районну лікарню і у свій твір помістив реальні факти зі своєї біографії.
У книзі «Найдорожче» йде мова про Макарівський райком партії та лікарню в Макарівці. Хоч і назва населенного пункту змінена проте, прочитавши роман, стає зрозумілим, що автор описав свій період перебування на Макарівщині.

  • АНДРУСЯК І. «ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ДІТЕЙ», 2009 р.

На обкладинці книги можна знайти відомі нас всім імена: Тарас Шевченко, Григорій Квітка-Основ’яненко, Данило Туптало… І про всіх них тут написано.
До збірника увійшли художні оповідання про дитинство п’яти відомих людей України. І відкриває книгу автор розповіддю про дитинство Данила Туптала. У художній формі Іван Андрусяк описує юнацьки роки Данила у Макарові. А книга буде цікавою не лише дітям, а й їхнім батькам.

  • ШКЛЯР В. «МАРУСЯ», 2016 р.
    Багатьох здивує потрапляння до нашого рейтингу бестселеру одного з найпопулярніших авторів України. Але насправді в книзі є згадка про один факт з історії Макарова, про який на сьогодні мало що відомо. Тут говориться про бій між військом отамана Соколовського і більшовиками поблизу базару в Макарові.

КУЛАКОВСЬКИЙ В., СИЧЕНКО П. «ОЙ ГУК, МАТИ, ГУК», 1972 р.
Тут описано повстання під керівництвом І. Бондаренка. Значна частина книги присвячена подіям на теренах Макарівщини. Ну а родзинкою твору є опис штурму Макарівського Городища, а також і сам опис історичної пам’ятки.

КОКОТЮХА А., «БАГРЯНИЙ РЕЙД», 2016 р.
А очолив добірку популярний сучасний письменник України Андрій Кокотюха. Його друга книга з трилогії про національно-визвольний рух в Україні повністю присвячена подіям на Макарівщині у 1944 р.
У творі максимально точно описано географію Макарівщини, бо автор сам відвідав усі місця, про які збирався написати. А також Кокотюха першим заговорив у своєму романі про те що представники ОУН діяли як в районі так і в самому Макарові наприкінці 1940-х – початку 1950-х рр.

Джерелом інформації є сайт Макарівського історико-краєзнавчого музею

3 thoughts on “Макарівщина в художній літературі

Залишити відповідь

Top