Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Де на Макарівщині будуть жити і працювати поліцейські офіцери громади?

Де на Макарівщині будуть жити і працювати поліцейські офіцери громади?

«Поліцейський офіцер громади – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.
Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.
Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень».
Офіційний сайт Національної поліції.


На минулому засіданні сесії Макарівської селищної ради було виділено кошти для фінансування програми «Поліцейський офіцер громади», яка впроваджується на території Макарівської ОТГ. Чим вона буде корисною для макарівчан, розповів начальник відділення №3 Бучанського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Олександр Омельяненко.


Олександре, ця програма – пілотний проект. Макарівщина – першопрохідці?
Ні, не першопрохідці, прогарама почала працювати в 2020 році в Київській області. «Поліцейський офіцер громади» добре себе зарекомендувала. Протягом минулого року на Київщині запрацювало 6 поліцейських станцій в об’єднаних територіальних громадах. Громадяни на місцях почали отримувати кращі послуги, що стосується правоохоронних органів, зменшилась кількість скоєних злочинів та правопорушень.


Чим ця програма буде корисною для громади?
Ідея програми полягає в тому, щоб наблизити поліцейські послуги до населення, реагування на заяви громадян у найвіддаленіші населені пункти нашої громади. Фактично поліцейський живе і працює на одному місці, таким чином він не тільки майже постійно перебуває на території громади, а добре знає її мешканців, всі проблемні питання для мобільного реагування на ситуації правоохоронного характеру. Два етапи конкурсного відбору на Макарівщині вже успішно пройшли 4 поліцейських. Важливо, що при затвердженні кандидатур на цю посаду, основним критерієм відбору є той факт, що поліцейський громади має бути місцевим мешканцем Макарівщини, яким не байдужа доля населення. У нас лише один із кандидатів мешкає в іншому районі, але для нього буде виділене службове житло.
Працюючи на селі, поліцейський офіцер громади не залишиться сам-на-сам із вирішенням проблем. При необхідності до його роботи залучаються інші фахівці із особового складу Національної поліції. Але участь поліцейського офіцера громади в охороні громадського правопорядку, у різних заходах у центральній садибі Макарова буде мінімізована. Це, до речі, одна з основних засад програми.


А вже відомо, скільки поліцейських станцій буде працювати у нашій громаді?
Як свідчить практика поліцейських станцій, які вже відкриті на Київщині, успішне їх функціонування залежить від територіального розміщення. Тому, при виборі населених пунктів для створення станцій на Макарівщині ми врахували всі аспекти: кількість населення, транспортне сполучення, специфіка вже наявних правопорушень, наявність та облаштованість приміщень з комфорними умовами для роботи і відпочинку поліцейського офіцера громади.
Перші 4 поліцейські станції будуть розміщені в таких населених пунктах:

 1. Колонщина: поліцейський громади буде обслуговувати мешканців сіл Колонщина, Миколаївка, Маковище, Копилів, Мотижин.
 2. Юрів: поліцейський громади буде обслуговувати мешканців сіл Юрів, Ситняки, Рожів, Червона Слобода, Копіївка, Фасова, Великий і Малий Карашин, Мар’янівка, Пашківка(але можуть бути ще корективи).
 3. Липівка: поліцейський громади буде обслуговувати мешканців сіл Липівка, Гавронщина, Андріївка, Плахтянка.
 4. Найбільша по територіальності поки що (у майбутньому плануємо розширити кількість станцій на Макарівщині) поліцейська станція, яка зафункціонує на базі одного з населених пунктів: Наливайківка, Ніжиловичі, Комарівка, Небелиця, Борівка, Кодра, Забуяння, Королівка.
  В основному, це приміщення сільських і селищних рад. Ремонти в цих приміщеннях робляться за кошти громади.
  Як швидко буде реагувати поліцейських громади на скоєні правопорушення?
  Для мобільності поліцейських громади заплановано купити два автомобілі марки Renault DUSTER з бюджету громади та два автомобіля за кошти Національної поліції.
  Взагалі, громада Макарівського району останні роки активно співпрацювала та підтримувала наше відділення поліції. На сесіях районної та селищної рад виділялись кошти на потреби безперебійного функціонування відділення поліції та на закупівлю службових автомобілів.
  Які критерії відбору на посаду поліцейського офіцера громади?
  Віковий ценз – до 40 років. Кандидат на посаду повинен пропрацювати в поліції від 1,5 року, мати вищу освіту і пройти всі етапи конкурсу. Зараз ми прагнемо якомога більше кадрів для роботи в поліції залучити саме з числа місцевих мешканців Макарівської ОТГ. Заробітна плата поліцейського офіцера громади від 14 тис. грн. Ми запрошуємо всіх бажаючих і готові надати робочі консультації тим, хто прийде до нас на роботу.
  Я озвучив вимоги тільки для посади поліцейського офіцера громади, але на цьому набір до лав Національної поліції не закінчується. Нам потрібні працівники для секторів реагування патрульної поліції, де не обов’язкова наявність вищої освіти у кандидатів, є вакантні посади дільничних офіцерів поліції та інших підрозділів відділення поліції №3. Долучайтесь до нашої роботи і разом буде дбати про безпеку мешканців Макарівщини.

Залишити відповідь

Top