Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Вакцинація від коронавірусу вагітних, алергіків і тих, хто вже перехворів

Вакцинація від коронавірусу вагітних, алергіків і тих, хто вже перехворів

Нещодавно Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації щодо особливостей вакцинації проти коронавірусу різних категорій пацієнтів, серед яких вагітні, хворі та перехворілі на COVID-19 , а також алергіки.

Узагалі, за попередньою інформацією МОЗ, вакцинація в Україні почнеться 15 лютого. Вакцини від COVID-19 будуть доступні більшості українців восени.
Для зручності вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему.

Поки українці очікують на початок вакцинації, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) дала свої рекомендації стосовно вакцини. Їх повністю схвалило МОЗ.
Так, людям, які на час вакцинації мають гострий перебіг COVID-19 та не отримували жодної дози вакцини, краще відтермінувати введення першої дози вакцини на термін у півроку. Якщо ж людина захворіла після отримання першої дози вакцини, то другу дозу також варто отримувати лише за півроку.
Ті, хто вже перехворів на COVID-19 (після введення першої дози вакцини чи без неї), за бажанням можуть вакцинуватися раніше ніж за шість місяців, але за умови якщо вакцин буде достатньо для пріоритетних груп.
Людям, які раніше отримували терапію антитілами від COVID-19, плазму реконвалесцентів, також радять відкласти щеплення хоча б на півроку.
Вагітним рекомендують відтермінувати щеплення до завершення вагітності, навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини. Проте вагітним медикам дозволять робити щеплення попри вагітність, адже користь від вакцини переважає над ризиком інфікуватися під час роботи. Жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Однак у МОЗ зазначають, що ці рекомендації тимчасові та можуть змінитися.
Пацієнтам, які мають важку алергічну реакцію на поліетиленгліколь або подібну молекулу, робити щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина, не можна. Тож при визначенні протипоказань до щеплення медики мають звертати на це увагу.

Залишити відповідь

Top