Де я?
ГОЛОВНА > КУЛЬТУРА > Святкуєте Китайський новий рік?

Святкуєте Китайський новий рік?

Китайський Новий рік. Особливості святкування, традиції та цьогорічний символ.
Ми відсвяткували Новий рік ще 1 січня, а от в Піднебесній це свято відзначають сьогодні.

Цього року китайський Новий рік починається 12 лютого. Припадає він саме на цей день, бо свято знаменує собою початок місячного нового року, коли на небі з’являється Місяць-молодик. Оскільки все залежить від Місяця, дата китайського Нового року змінюється щороку, але завжди припадає на дні між 21 січня та 20 лютого.Тож цьогоріч святкування починаються з 12 лютого і триватимуть 16 днів. Рік Щура поступиться місцем року Бика.

2021 року святкування по всьому світу, вочевидь, буде дещо іншим, ніж раніше. Не треба довго думати, чому. Правильно, саме через коронавірус. Через жорсткі обмеження, які досі діють в багатьох країнах, люди не зможуть зустрічатися великими компаніями на вулицях та у закладах.
У Китаї напередодні нового року мільйони людей зазвичай повертаються до своїх домівок, аби провести цей час з родиною. Але цього року людям рекомендують не робити цього. Мандрівники повинні пройти тестування на коронавірус.

Які ж традиції цього святкування?

Зазвичай перед початком святкування люди ретельно прибирають свої помешкання.
Потім, коли настає Новий рік, за традицією, заборонено брати до рук мітлу, аби не вимести за двері везіння в Новому році.
На перші кілька днів нового року навчальні заклади та підприємства Китаю можуть зачинятися аби кожен зміг провести час зі своєю сім’єю.Люди їдять багато смачної їжі, влаштовують трапезу разом із рідними та друзями. Зокрема однією із традиційних страв на китайський Новий рік вважається суп з локшиною, який має принести людям щастя на весь рік.
Також проводять паради та вистави, на яких всі вбираються у традиційний одяг.
Традиційно ще запускають феєрверки. Існує думка, що шум та світло відлякують нечисть на найближчі місяці.
Такі урочистості тривають два тижні й завершуються Святом ліхтарів.

А от символом цього року є Бик. Він обіцяє нам більш спокійний, в порівнянні з минулим, рік. Щур перевернув наше життя буквально догори дриґом. Але тепер Щур надовго зник в своїй нірці. А Бик, що прийшов на зміну, швидко наведе порядок, допоможе відновитися морально і матеріально після пережитих подій. Але цього року доведеться ґрунтовно попрацювати. Адже Бик не благоволить людям ледачим, хитрим і несерйозним.

Залишити відповідь

Top