Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Навчання офлайн та онлайн. Де дітям вчитися краще: за партами чи перед екранами комп’ютерів?

Навчання офлайн та онлайн. Де дітям вчитися краще: за партами чи перед екранами комп’ютерів?

Карантин сковує. Це на власному досвіді відчули і макарівські навчальні заклади.

Ліцей та гімназія тільки нещодавно вийшли із локдауну. Діти повернулися до звичного темпу навчання, сіли за парти, побачили однокласників та вчителів.
Однак, які їхні враження від довгого дистанційного навчання? Що вони думають про уроки онлайн? Ми вирішили поцікавитися.
У результаті відповідь учнів виявилися неоднозначною. Старшокласники у переважній більшості вболівали за дистанційне навчання. Це пояснювали тим, що у при такому виді навчання з’являється більше вільного часу і на виконання домашніх робіт, і на власні потреби. При цьому учні молодшого шкільного віку «дистанційку» оцінюють гірше. Кажуть, що їм до вподоби навчання за партою, у класі. Мовляв, так краще сприймається та запам’ятовується інформація. Та і з вчителем можна порадитися, щось у нього запитати.

Учителі мають таку думку на цей рахунок: навчання онлайн має більше недоліків, чим переваг. «Я вважаю, що краще, коли вчитель та учень спілкуються в живу. Учитель бачить, в якому настрої дитина, в чому їй допомогти, що підказати. Крім того, в школі діти спілкуються, соціалізуються», – каже директор Макарівської гімназії Надія Василівна Ащенко.
Серед недоліків дистанційного навчання є ще й те, що, на жаль, навіть сьогодні не всі учні мають доступ до якісного інтернету. Крім того – очі перед екранами комп’ютерів та ноутбуків швидко втомлюються, інформація іноді дійсно сприймається гірше, а також є і такі речі, які просто не передати через екран електронного пристрою.

Як бачимо, ми ще не готові переходити на повністю дистанційне навчання, хоч деяким воно і до вподоби.

Залишити відповідь

Top