Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Мистецтво декупажу Оксани Гуріної з Макарівщини

Мистецтво декупажу Оксани Гуріної з Макарівщини


Ось так буває працюєш на одній роботі більше 20 років, а потім несподівано розумієш, що увесь цей час займався не тим, до чого дійсно лежить душа. Так само сталося і з Оксаною Гуріною, жителькою Нової Березівки (котеджне містечко в районі села Колонщина на Макарівщині) та героїнею нашого матеріалу.
Раніше Оксана присвячувала себе економічній сфері: зводила баланси, прораховувала наперед всі ризики, робила глобальні прогнози і аналізи. Але творча натура, яка жила в ній з дитинства, одного разу взяла верх. У багатьох після народження дітей відкриваються нові таланти і змінюються напрямки в житті і діяльності.


«Одного дня життя моєї сім’ї повністю змінилося через ситуацію в країні. Чоловік повернувся до свого покликання бути знову військовим. І найстрашніше – це коли ти кожен день сидиш, як на пороховій бочці і чекаєш на дзвінок або смс, а його може і не бути більше… Тоді я вирішила, що фарби і полотно будуть мене відволікати від похмурих думок. З’явилося багато картин. Потім я довго роздумувала, чим ще зайнятися з малюком поруч. І на допомогу прийшли YouTube та Facebook!» – розповідає героїня.

Тоді-то вона познайомилася зі ще одним своїм захопленням – декупажем.
Декупаж – це декоративна техніка по тканині, склу, дереву та інших поверхнях, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню предметів з наступним покриттям отриманої композиції лаком для збереження, довговічності та особливого візуального ефекту.

«Перше моє знайомство з декупажем було в 2015 році. Приїхавши в один милий магазин за матеріалами, я зрозуміла, що це – моє. Перші власні вироби – це дошки для кухні. Звичайно, дуже багато шишок набила собі, але результат вартий того», – каже Оксана.
Сьогодні майстриня працює з якісною фанерою, сосною, ясеном, дубом та вільхою. У роботі використовує тільки якісні заготовки та матеріали: роздруківки, акрилові фарби, пензлі, лаки та декоративні елементи. Було б дуже важко порахувати, скільки всіляких виробів зробила пані Оксана за п’ять років. Сервірувальні дошки, годинники, телефонні підставки, шкатулки (особливо іменні для дівчаток), купюрниці, панно, коробочки для кухні та ключниці – над цим всім вже працювала рукодільниця.
До речі, майстриня також монетизувала своє захоплення. Але не все виявилося так гладко, як хотілося б.

«У нас ще дуже багато людей, які не цінують ручну працю. Запитують, чому так дорого? Тоді спочатку я показую свої руки, які страждають від контакту з лаком, пилом і наждачним папером. А потім відповідаю, що можна купити такий виріб в магазині або ж зробити самим. І коли починаєш називати, що потрібно купити тільки для однієї дошки – такі запитання відразу відпадають», – коментує Оксана Гуріна.
Скільки ж часу, сил та завзяття вкладено в кожен виріб! Майстриня шліфує кожен виріб до тих пір, доки він не стане ідеальним. «Для мене головний знак якості – це запитання до себе, чи купила б я собі такий предмет. Якщо відповідь – так, значить, робота вдалася!»- пояснює героїня матеріалу.
За весь час роботи біля пані Оксани вже сформувалося своє коло постійних клієнтів, які з нею не один рік. І кожному новому вона теж дуже рада. «Я знаю, що я все роблю правильно. Хочу, щоб кожен мій виріб приносив радість і користь людям. Для цього і творю!» – каже вона.


Дуже радує, коли творчість приносить радість та задоволення не тільки митцю, але й оточуючим. Оксані ми бажаємо творчих злетів та натхнення, а всім читачам «Макарова Ділового» – гарного дня та чудового настрою!

Залишити відповідь

Top