Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Мило – звичайний миючий засіб чи витвір мистецтва?

Мило – звичайний миючий засіб чи витвір мистецтва?

Кожного дня ми робимо свої звичні справи: просинаємося, снідаємо, п’ємо чай чи каву, миємо руки. Миємо руки милом.
Мило… ми всі вже давно звикли до цього предмету. «Ну мило, і мило. Нащо на ньому так сильно акцентувати увагу в тексті?» – мабуть, подумали ви. А я відповім. Сьогодні річ піде про двох майстринь, які виробляють красу не із ниток чи бісеру, а саме із мила, звичайного побутового предмету.

Наталія Кириленко почала займатися цим не так давно: із вересня минулого року. Але і за цей короткий проміжок часу вона досягла великого успіху у цій справі. На початок виготовлення мила її підштовхнула елементарна власна цікавість.

«Одного разу хтось з дівчат в макарівській групі в Фейсбук запитав, хто виготовляє букети з мила. Я відразу почала в інтернеті шукати, що ж це таке і з чим його їдять. А в рукоділлі я легка на підйом, мені подобається щось робити нове. Я живу по такому правилу: «Я вмію робити все. Якщо я чогось не вмію – то це просто ще не пробувала це зробити!». Я і вишиваю бісером, раніше робила букети з цукерок. Так і в цьому випадку. Подивилась роботи в інтернеті, мені дуже сподобалось і я вирішила спробувати. Через пару днів я вже купила мінімальний набір для виготовлення сувенірного мила. Все вийшло. І тут понеслось: я щотижня щось замовляла нове», – каже Наталія.

Зараз Наталія навчається в онлайн – школі мильного мистецтва та вдосконалює власні навички. Мило майстриня продає. Каже: «Це ж мило. Для власного користування його потрібно не багато».
Ідеї для виробів рукодільниця бере в інтернеті. Найчастіше в групах для миловарів, де такі ж майстрині дівчата діляться своїми роботами.

Ще одна героїня нашого матеріалу – Тетяна Новицька. Цю жінку вже можна точно назвати професіоналкою миловаріння: цим мистецтвом вона займається вже три роки. ) До цього захоплення Тетяна прийшла дуже цікаво. На це надихнув героїню її ж чоловік.
«Років п’ять тому він подарував мені книгу «Мило ручної роботи». Я переглянула і відклала, а потім знову ж чоловік купив мені кусок мила ручної роботи, і мене як кажуть, понесло», – розповідає пані Тетяна.

«Дуже сильно цим захопилася. Надивилася різних картинок в інтернеті, записалася на майстер-класи… І все, вже не можу зупинитися», – додає вона і посміхається.

Якщо подивитися на вироби майстринь, можна побачити справжні витвори мистецтва. Кожне мило виглядає, як окрема статуетка, яку виробляли дуже довго й клопітливо. Тож ми поцікавилися, як саме виготовляється така краса.
Виявляється, складного нічого нема. Для початку, потрібно розтопити мильну основу. В отриману масу потім треба додати ароматні інгредієнти для насичення мила запахом. Далі – надати основі колір за допомогою промислових або натуральних барвників.
Що ж стосується добавок: тут можна експериментувати і фантазувати. Досвідчені миловари додають цукор, мед, молоко і так далі.
Потім треба залити мило у форми. Їх можна купити в магазині або використовувати домашнє начиння: різні баночки, формочки для випікання, дитячі форми для піску та інше. На кінець: чекаємо, щоб мило застигло і витягуємо з форми. Мило готове!

Як бачимо, красу можна творити із будь-чого. І навіть такий звичайний побутовий предмет, як мило, може стати справжнім витвором мистецтва!

Майстриням бажаємо натхнення та нових творчих злетів, а всім читачам – гарного дня!

Залишити відповідь

Top