Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > А ви знали, що колись Макарів був зовсім не Макаровом? Трохи більше про назву нашого містечка

А ви знали, що колись Макарів був зовсім не Макаровом? Трохи більше про назву нашого містечка

На уроках історії в школі ми читаємо про великих князів, повстання, війни… Але не так часто згадуємо про історію рідного селища, землі, де ми народилися та виросли. А вона в собі насправді таїть багато чого цікавого.
Виявляється, що колись Макарів називався зовсім по-іншому. Початкова історія Макарова (від 1506 року) пов’язана із селом Вороніно, яке входило до числа Ясинецьких маєтків литовських феодалів Івашенцевичів (Васенцевичів). Ясинецькі маєтки простиралися до теперішнього Фастова ( колись – Хвастів). А резиденцією панів служила місцевість, де зараз Макарів. Через певний час згодом рід прибрав назву Макаревичі-Івашенцевичі або просто Макаревичі — на честь першого власника Макара Івашенцевича. А саме поселення було назване на честь власника – Макарів.
Досить таки цікава перша назва нашого селища. Як ви гадаєте, чому саме Вороніно? Чи пов’язано це із чиїмось прізвищем, чи так склалося через те, що тут колись мешкало дуже багато ворон? Пишіть свої здогадки в коментрях (wink)
Ось так. А ще колись латинський поет Стацій казав: «Завжди пам’ятай минуле». Дійсно, минуле треба пам’ятати, ним цікавитися. Бо без минулого немає і майбутнього.

Залишити відповідь

Top