Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Як змінити постачальника газу?

Як змінити постачальника газу?

З появою ринку газу українці дістали змогу змінювати постачальника, обираючи того, який пропонує паливо дешевше. З 1 серпня 2020 року роздрібна ціна на природний газ вільно встановлюється між постачальником та споживачем, тобто є договірною. Тому, кожен споживач може вільно змінювати постачальника газу, заощаджуючи свої витрати на крмуналку. Сьогодні цк питання актуальне, адже з 1 січня українцям знову підвищили ціни на газ.

Де шукати нового постачальника газу

В Україні на сьогодні більше, як три десятки постачальників газу.

Щоб перевірити, чи обрана компанія має право на постачання, слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕКП».

Якби цей розділ без проблем завантажувався (що відбувається не завжди), там можна було б ознайомитися із документом, що містить повний перелік ліцензіатів. Чинність ліцензії обраного постачальника слід перевірити у графі «Статус ліцензії».

Нині в інтернеті з’являються сайти, які пропонують порівняти ціни на паливо у різних компаній-постачальників.

Коли ви визначилися, слід подати заяву-приєднання до обраного постачальника. Це можна зробити онлайн, надіславши компанії скановане чи сфотографоване звернення на електронну скриньку, або особисто прийти до компанії та подати пакет документів.

Які документи потрібні, щоби змінити постачальника газу

До заяви-приєднання до нового постачальника слід додати наступні документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код споживача;
  • документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
  • документи, які може вимагати постачальник. Їхній перелік має вказуватись на сайті постачальника, наприклад, останній рахунок за газ.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона має надати довіреність, засвідчену нотаріусом, а також копії паспорта власника та його індивідуального податкового номера, а також свій паспорт, індивідуальний податковий номер та документ, що засвідчує право власності.

Скільки часу потрібно, щоби змінити постачальника газу

Процес зміни постачальника має відбутися протягом 3 робочих тижнів. Контактувати зі старим постачальником не потрібно.

Через 6 тижнів ваш старий постачальник має виставити остаточний рахунок за спожитий газ, який треба сплатити протягом 10 днів після отримання.

Новий постачальник має надіслати вам повідомлення щодо дати, з якої почне надходити природний газ. Для цього відведений 20-денний термін, однак деякі постачальники можуть вийти на зв’язок швидше.

Якщо подані до заяви документи потребують уточнення, постачальник протягом п’яти робочих днів надсилає споживачу письмовий запит.

Попередній постачальник палива не має права примушувати споживача отримувати дозвіл на від’єднання. Новий ‒ має підтвердити ваше приєднання, після чого оплата за газ відбувається за новими реквізитами.

Щоправда, якщо ви маєте борги за газ, то спершу доведеться їх сплатити, і тільки після цього отримати можливість змінити постачальника.

Поки триває процес зміни постачальника, споживачу не можна відключати газ. За усе спожите паливо за цей період слід сплатити старому постачальнику за його тарифами.

У разі потреби, посилайтеся на положення пункту 25 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 (зі змінами), за якими ви маєте право на:

  • вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника;
  • отримання інформації про загальні умови постачання (у тому числі ціни), порядок плати за спожитий природний газ, права та обов’язки постачальника та побутового споживача, зазначення актів законодавства, якими регулюються відносини між постачальником і побутовим споживачем, наявні способи досудового вирішення спорів із постачальником, дані про фактичні нарахування (обсяг та вартість) за послуги з газопостачання та іншу інформацію відповідно до договору постачання природного палива.

Джерело: www.slovoidilo.ua

Залишити відповідь

Top