Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Відсьогодні підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок. За що передбачено покарання і на яку суму?

Відсьогодні підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок. За що передбачено покарання і на яку суму?


Із 14 січня 2021 року українських підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок в будівлі і транспорт.
Чому так?
У грудні 2020 року Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до закону України” Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення “щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Закон передбачає штрафування на підприємства, підприємців, установи, організації, які порушили санітарне законодавство. А сьогодні цей закон вступив у силу.
Кого і за що будуть штрафувати? Детальніше:
Відповідно до закону, штрафом каратимуть фізичних осіб-підприємців за допуск особи в громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, і в громадський транспорт в період дії карантину без надягнутого засоби індивідуального захисту. Йдеться про респіратори або захисні маски, що закривають ніс і рот (в тому числі і виготовлені самостійно).
Їм загрожує штраф за відсутність попередження, донесеного в будь-якій формі і в будь-який спосіб, про необхідність надіти захисну маску і / або за відсутність реагування на перебування в таких місцях людей без одягнутих засобів індивідуального захисту. Крім того, передбачені штрафи в період дії карантину за відсутність маски у самих працівників господарювання.

Яка ж сума штрафу?

Підприємство, установа, організація, громадянин – суб’єкт господарської діяльності повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень. Такий же штраф передбачений і за обслуговування споживачів без засобів індивідуального захисту.

Залишити відповідь

Top