Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Сьогодні Ден студента

Сьогодні Ден студента


А чи знали ви, що день студента в Україні святкується двічі – 17 листопада та 25 січня? Міжнародний День студента відзначається 17 листопада, а от 25 січня відзначається Тетянин день, який також асоціюється із днем студентства.

Чому ж свято студентства асоціюється із Тетяниним днем? Зараз розберемося 😊

Причиною цьому є одна подія, що сталася 25 січня 1755 року. В цей день протектор науки і культури камер-юнкер Іван Шувалов представив на підпис імператриці Єлизаветі Петрівні указ про заснування першого Московського університету в Російській імперії.

Імператриця цю ідею підтримала і в той же день січня (25 січня за новим стилем) 1775 року підписала указ. Крім того, дата — 25 січня — була обрана неспроста. 25 січня у матері графа Шувалова, Тетяни Петрівни, були іменини.
Вважається, що з цього моменту День студента і Тетянин день стали нероздільними святами.

Зараз на День студента заведено веселитися і робити безглузді вчинки, властиві молоді і статусу студента. До прикладу, студентство може збиратися ввечері компаніями і влаштовувати тематичні вечірки чи ходити в клуби.
Але оскільки у 2021 році День студента проходить в умовах карантину, і студенти в основному навчаються дистанційно, то святкуватимуть його не всі.
Ще цікавим є той факт, що студенти деяких вищих навчальних закладів мають власні традиції для святкування цього дня. Наприклад, у студентів Києво-Могилянської академії заведено мити пам’ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі. Вони вірять у те, що тоді зможуть успішно здати сесію. Натомість у Львові студенти університету ім. Франка в цей день одягають пам’ятник письменника перед вузом у спеціальну мантію.
Вітаємо всіх студентів і з цим святом та бажаємо вдалого навчання та легких грядущих сесій! А також вітання всім Тетянам! Квітніть, живіть у свою насолоду та здійснюйте власні мрії!
Гарного дня!

Залишити відповідь

Top