Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Безпритульні тварини на вулицях Макарова. Куди їх подіти і хто має це зробити?

Безпритульні тварини на вулицях Макарова. Куди їх подіти і хто має це зробити?

Безпритульні тварини на вулицях Макарова. Що з цим робити та як посприяти поліпшенню умов для тварин у притулку?
Ідеш вулицею рідного містечка і часом помічаєш безпритульного пса, який морозить лапи на холоді, кішечку, якій немає чого поїсти, або і цілу групу собак, котрі не завжди в доброму гуморі. Все частіше в районі автопарку, на базарі, біля районного будинку культури та в центрі Макарова вони нападають та кусають людей. І таке трапляється у нашому містечку досить часто.
Відразу ж виникає запитання: чому ніхто нічого не робить з цим? Чому тоді місцевий притулок не може забрати хоча б частину з тварин під свою опіку? Редакція «Макарова ділового» вирішила у цьому розібратися.
Із таким же запитанням ми звернулися до керівництва притулку «Бест френдс», який знаходиться в селі Фасова. Поспілкувалися ми із керуючою притулком – Христиною Сафарян.

Скоріше за все ви бачили, що в Макарові багато безпритульних тварин. Чи могли б ви якось змінити цю ситуацію?
Так, бачила. І прокоментувати можу, але ситуацію змінити не можу ніяк. У нашому притулку 800 тварин. Майже всі з Макарова і Макарівського району. Наш народ звик викидати тварин, які їм набридли. Везуть цуценят коробками, собак, котиків, то в Макарів, то в ліс або на поле. За цей рік в Макарові, в центрі дуже багато нових з’явилося. Поки нічого не зрушиться на державному рівні, зрушень і всередині притулку не буде. Ми не справляємося… Держава і місцева влада не допомагають. Притулок часом просто виживає.
Він функціонує із 2014 року із того часу дуже “виріс”. Як і зросла кількість тварин, що знаходяться там. В основному існує він за кошти небайдужих людей та спонсорів, але інколи цих коштів не вистачає на абсолютно всі потреби.


За які кошти діє притулок?
3 роки Онопрієнко Галина Федорівна, директор притулку, утримувала його лише за свої гроші. Решту часу – тільки спонсори та небайдужі люди. Макарівська селищна рада ніякого фінансування притулку не надавала. Тварин на їхнє прохання забирали, коли були вільні вольєри. Пів року тому на адресу притулку від селищної ради надійшла якась дивна пропозиція, абсолютно для нас не припустима. Суть її полягала в тому, щоби притулок за власні кошти побудував нові вольєри, щоб ми збирали чеки на витрачені кошти і послуги на загальну суму 50 тис. грн., а потім Макарівська селищна рада мала нам їх компенсувати. На моє запитання, де мені взяти 50 тисяч гривень щоб усе зробити, відповіді вони не надали. І на цьому наша “співпраця” закінчилась так і не розпочавшись. Це і вся допомога за останні 5 років. А безпритульних псів на вулицях Макарова стає все більше і вони реалтьно кусають людей.
Наразі притулок має низку проблем, з якими маємо справитися якнайшвидше.
Нам дуже потрібен карантин – окреме приміщення, де ми можемо перетримати нових тварин до вакцинації і обробок, а також хворих тварин. Також дуже актуальним є ремонт старих вольєрів, які вже руйнуються. Нових ми можемо ще максимум 10 побудувати, і місця більше немає. Але найбільша проблема – це дорога, яку знищила спецтехніка орендаторів полів. До нас не можуть проїхати гості, які в значній частині і утримують притулок за допомогою доставки кормів для тварин, розповідає керуюча Христина Сафарян.
Сподіваємося, прохання про допомогу притулку буде почуто не лише простими людьми, але й місцевою владою. А також плекаємо велику надію, що умови в притулку значно покращаться, збільшиться кількість вольєрів та собаки і коти, які зараз на вулицях, зможуть знайти свій прихисток. А вже потім і в затишних оселях всіх добрих і небайдужих людей.
“Суть притулку не в тому, аби звозити тварин туди, а в тому – щоб звідти їх забирали», – каже волонтерка притулку Вероніка Смоловик.
І дійсно. Не будьмо байдужими до таких установ, як притулки для тварин. Взявши собаку чи кота звідти до себе додому, ви врятуєте маленьке життя та вчините величезне добро. А як відомо, добро завжди вертається в стократному розмірі!

Якщо ж на вас, чи знайомих напали безпритульні собаки, чи коти, не зволікайте, негайно зверніться до лікаря і обов’язково до Макарівської селищної ради з письмовим зверненням і забов’яжіть повідомити про дії, які вчиняються на місцевому рівні задля подолання тваринної безпритульності та безпеки мешканців громади вас особисто. Писати пости у соціальних мережах мало що може змінити, варто вимагати у чиновників виконувати свою роботу, не ігнорувати права громадян, які платять податки задля того, щоб жити безпечно і комфортно. Важливо, щоби місцева влада почала діяти до того, як трапиться трагічний випадок, коли безпритульні пси загризають людей у прямому сенсі цього слова.

Залишити відповідь

Top