Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Заяви на одноразову карантинну допомогу можна подати до 31 грудня включно!

Заяви на одноразову карантинну допомогу можна подати до 31 грудня включно!

22 грудня 2020 року Пенсійним фондом України 280,3 тисячам осіб профінансовано 2 242,8 млн грн для забезпечення виплати матеріальної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Заяви на одноразову карантинну допомогу можна подати до 31 грудня включно!

Є чіткий Перелік видів економічної діяльності, які можуть постраждати у зв’язку з посиленням карантину і які підпадають під реалізацію програм.

З урахуванням цього Переліку реалізовуються 2 програми – “8 тисяч” (через портал “Дія” та “Компенсація ЄСВ” (через регіональні ДПС).

3-я програма “Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин” не прив’язана до Переліку та реалізується через регіональні Центри зайнятості

 • гривень на місяць. Для обчислення враховуються усі місяці III кварталу 2020 року;

фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами:

 • які зареєстровані менше трьох місяців;
 • які сплатили у 2020 році ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
 • основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня не відносився до Переліку;
 • які є найманими працівниками та ФОП одночасно;
 • підприємницька діяльність яких припинена.

Одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання

Ця одноразова виплата надаватиметься для виплати працівникам задля збереження робочих місць. Її виплачуваимуть суб’єктам господарювання – юридичним особам, які вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів. Розмір допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8000 гривень на одного працівника.

Одноразова матеріальна допомога не надається:

за найманих працівників:

 • які працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено ЄСВ менше ніж усі місяці третього кварталу 2020 року;
 • які працюють у роботодавця за сумісництвом;

суб’єктам господарювання:

 • які зареєстровані менше трьох місяців;
 • які отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
 • діяльність припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства.

Одноразова компенсація суб’єктам господарювання

Таку виплату зможуть отримати суб’єкти господарювання – юридичні особи, з метою відшкодування витрат на ЄСВ у разі якщо на 31 жовтня 2020 року їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку видів економічної діяльності.

Сума одноразової компенсації розраховується як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців, що передували набранню чинності цим Законом.

Одноразова компенсація ЄСВ не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності цим Законом є заборгованість зі сплати єдиного внеску та якщо його діяльність за даними ЕДР припинена.

Залишити відповідь

Top