Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > У Колонщинській ЗОШ у першокласників немає вчителя

У Колонщинській ЗОШ у першокласників немає вчителя

Нещодавно в соцмережі Фейсбук від дописувача Helen Sas https://www.facebook.com/Hellie.Sas з’явився допис: “Ми, батьки учнів Колонщинської ЗОШ ЗМУШЕНІ були вийти на мітинг під школою. Чому? Сьогодні перший день учнів першого класу після канікул. Подивіться на фото як діти сидять на уроці сьогодні. Це під час карантину! Санітарні вимоги отак дотримуються. Це два паралельні класи сидять разом, бо класи два, а вчитель один.Один з цих класів інклюзивний, тобто там дитя, яке потребує додаткової підтримки в навчальному процесі. Чи вийшов до нас директор? Борис Антонович Давиденко. Ні. Він просто не прийшлов до школи, бо дізнався, що ми хочемо з ним говорити. Діти ходили весь вересень у другу зміну, хоча такі малі діти не можуть ходити у другу зміну по закону, а один і той самий вчитель не повинен вкалувати, як стаханівець по дві зміни. Чому так все було організовано? Тому, що нам казали, що от біда, немає вчителів, всі від нас відмовляються. Перед цим постійно казали, що у нас краща школа в районі. Всі відмовляються працювати в кращій школі в районі. Як цікаво!І весь цей час на сайті відділу освіти не було оголошень про вакансії нашої школи. Інших шкіл були. Нашої ні.Але в жовтні у нас було зажевріла надія. Щоб діти вчилися всі в першу зміну, нам виділили другу класну кімнату і пообіцяли скласти розклад так, щоб неосновні предмети викладали інші вчителі. Тимчасово, поки не знайдуть другого вчителя молодших класів. В якому класна кімната була стані я тут не буду довго розказувати. Одну фотку покажу з пліснявою на стінах. Класну кімнату батьки довели до ладу.В останній день перед виходом з канікул стало зрозуміло, що ніяких інших викладачів не буде. Як був один вчитель так і залишиться. Що вчителька англійської звільнилася і у дітей не буде англійської і так далі. Ну ось ми привели дітей.Знаєте що нам кажуть на це керівництво школи? Директор школи каже ВИРІШУЙТЕ САМІ! Вішають викладання на помічника вчителя – мама дитини в інклюзивному класі, яка має бути біля своєї дитини, а не мінятися по класах, людина без педосвіти. Те що це нелюдське якесь ставлення, цинізм і ницість і говорити не варто.Самі. Відділ освіти каже, що вони це тримають на контролі. Знаєте скільки тягнеться це “на контролі”? Червень, липень, серпень, вересень, жовтень. З моменту, коли стало зрозуміло, що дітей буде під 30 і їх треба буде або розміщувати разом (сказали нема такого приміщення), або ділити на два класи і шукати ще вчителя. На два класи розділили після нашого шантажу, що ми запросимо телебачення, скарг і нервів. Вчителя шукають невідомо де. П’ять місцяців. Кажуть, що у них нема ні копійки грошей, щоб вставити лампочки та витерти плісняву.ЯК ЖЕ ЦЕ ДІСТАЛО!!!!Ми змушені офіційно звернутися до місцевої влади, сьогодні підписали скарги. На відділ освіти особливо не сподіваємося. Сподіваємося на новообраного голову Макарівської громади Вадим Токар. Скарги направили в електронній формі і завеземо в паперовій”.

Коментар від начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації Володимира Тарнавського ми отримали телефоном: “Вже завтра це питання буде вирішуватись. Діти не будуть вчитись у дві зміни. Є два варіанти вирішення цієї проблеми: або об’єднання двох класів в один, або викладати дітям предмети, поки не знайдеться вчитель початкових класів, буде помічник вчителя, який має відповідну для цього освіту”. Також Володимир Тарнавський зауважив, що кадрове питання педагогів гостро стоїть у багатьох населиних пунктах нашої країни через кадровий голод, який виник внаслідок низьких заробітних плат, звідси відсутності кваліфікованих вчителів. Звісно, у навчальних закладах Макарівщини існує брак вчителів, але так гостро питання на сьогодні порушено тільки в одній школі.

Цікаво, а скільки ж отримує заробітної плати сучасний вчитель?

Рівень заробітної плати вчителів у 2021 році підвищать у два етапи: у січні та в липні.

Такі зміни передбачені в проєкті Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”.

Про це раніше було повідомлено у Міністерстві освіти і науки.

У МОН стверджують, що з липня 2021 року посадовий оклад вчителів буде майже на 30% більше, ніж станом на вересень 2020 року.

Посадовий оклад молодого вчителя* без категорії та стажу роботи в січні 2019 року становив 3 тис. 496 грн, у вересні 2020 року – 4 тис. 050 грн.

Відповідно до проєкту Держбюджету-2021 з січня рівень посадового окладу підвищиться до 4 тис. 859 грн, з липня 2021-го – до 5 тис. 265 грн.

Посадовий оклад вчителя I категорії* в січні 2019 року становив 4 тис. 361 грн, у вересні 2020-го – 5 тис. 051 грн.

З січня 2021 року він має збільшиться до 6 тис. 061 грн, з липня 2021 року –  до 6 тис. 567 грн.

У вчителя вищої категорії* закладу загальної середньої освіти в січні 2019 року посадовий оклад становив 4 тис. 649 грн.

У вересні цього року оклад збільшився до 5 тис. 385 грн. Із січня 2021 року він становитиме 6 тис. 461 грн, з липня 2021 року – 7 тис. 001 грн.

З урахуванням надбавок за вислугу років (близько 20%, для молодих вчителів – 10%), престижність праці (5-30%) та інших доплат (винагороду за сумлінну працю, кошти на оздоровлення тощо) можна вирахувати фактичну заробітну плату.

*Посадовий оклад з розрахунку 18 годин на тиждень

Залишити відповідь

Top