Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Заяву про надання статусу безробітного можна подати дистанційно

Заяву про надання статусу безробітного можна подати дистанційно

Кабінет міністрів України запровадив низку змін щодо умов реєстрації та отримання допомоги по безробіттю. Тепер заяву про надання статусу безробітного можна подати дистанційно – через електронну пошту чи онлайн-портал послуг «Дія».

З  650 до 1000 грн. підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.

Крім того, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91-го дня набуття статусу).

Наголошується, що роботодавці з малого та середнього бізнесу, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.

Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в Державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але щоб отримувати допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися треба протягом 6 місяців після звільнення.


У разі виникнення питань, пов’язаних із наданням послуг з працевлаштування у період карантину, можна телефонувати за номером «гарячої лінії» регіону або на «гарячу лінію» Державної служби зайнятості 0 800 50 99 66.

Залишити відповідь

Top