Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Поети залишаються в віках, Бо їхній дар – народжувати Вічне…

Поети залишаються в віках, Бо їхній дар – народжувати Вічне…

Поети залишаються в віках,
Бо їхній дар – народжувати Вічне…
І. Годенков.
..Селище Октябрське Торопецького району Калінінської (нині Тверської) області, звичайна сім’я працівників. З 1959 до 2020 року населення тут змінювалось, переходило з однієї області Російської Федерації до іншої, і зараз селище майже зникло. Тут серед хвойного і мішаного лісу, озер і природних заповідників ріс майбутній поет Ігор Годенков: ходив до восьмирічної школи, що поруч, а потім – за більш ніж 10 кілометрів, аби продовжити навчання ще на два роки в середній школі.
Життя цієї творчої людини дуже пов’язане з великими географічними відстанями – дитинство у тихій місцині, юність у найбільшому культурному центрі й армія в РФ, молодість та вища освіта в Україні. А оселитися він вирішив у Макарові, де діти у школах і познайомилися з новим вчителем російської мови (пізніше – англійської) – Годенковим Ігорем Леонідовичем.
КАР’ЄРА ТА ТВОРЧІСТЬ
Любов до своєї роботи кожного разу створювала нові планки у кар’єрі. Так Ігор Леонідович став заступником директора школи, а у 1990-1995 роках працював директором Андріївської середньої школи. Через кілька років він змінив напрям своєї діяльності: вирішив перейти до творчої частини, займаючись поезією і пропагуючи її, будучи директором Макарівського Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала. Пристрасть до віршування вирувала у Ігореві Леонідовичу ще з дитинства, однак, перша збірка була надрукована лише у 1999 році у Вінниці. Саме з цього часу і почався плідний період автора.
Ігор Годенков займався літературним редагуванням і, будучи співавтором поетичних альманахів Макарівської поетичної студії «Сузір’я», проводив творчі зустрічі у багатьох містах України. Це було одним із найкращих «вчительських» умінь письменнка: він завжди розвивав себе і гуртував всіх навколо, приділяв багато часу поетичній молоді. Представляючи роботу «Кроки» (2013), автор почав свою розповідь словами: «Под крыльями Любви –/и Божьей и людской/Я продолжаю путь к вершинам Вечным…».
Слухачі завжди виокремлювали цікаві підходи до презентацій Ігоря Леонідовича. Вже слова вступу, якими починав творчі вечори письменник, завжди змушували людей дивитись у суть звичайних речей, духовне і моральне: «Ми повинні наповнювати власний світ добрими словами і віддавати їх іншим. Тільки тоді світ наповниться добром…», – казав Ігор Годенков своїм учням та вдячній авдиторії слухачів на виступах і презентаціях.
ПІДТРИМКА ВІЙСЬКОВИХ АТО ТА РЕЛІГІЯ
З початком військових дій Росії проти України в Макарівському Центрі творчості відбувались різні презентації книжок за програмою патріотичного виховання в районі, а сам Годенков у 2015 році написав роботу «Живи, Надіє» та «Воїнам Світла», що присвячені воїнам АТО та Надії Савченко. Будучи віруючою людиною, разом з діячами релігії, волонтерами, фольклорно-етнографічними гуртками відвідував Ірпінський військовий госпіталь Міністерства оборони України, де знаходяться поранені українські військовики. Описуючи одну з творчих зустрічей, Ігор Годенков сказав, що «дух творчості і свободи наповняв серця присутніх впевненістю в тому, що український народ перемогти неможливо» (прим. – переклад автора). За свою волонтерську діяльність поет був нагороджений Подякою районного військового комісара та Центру допомоги військовим у Макарівському районі. Майже всі свої роботи він писав російською, але в останній період видав дві книги українською мовою.
Не дивлячись на те, що історія України надзвичайно вшановує пам’ять родини Туптало, що походили з Макарова (Димитрій, митрополит Ростовський (в миру Данило Савич Туптало) – найвідоміший представник сім’ї), мешканці містечка не акцентували уваги на цьому. Проте Ігор Леонідович нагадав макарівчанам про видатних діячів релігії та культури у їхньому районі. Так було відкрито пам’ятник і розпочато традицію урочистих зустрічей до дня народження видатного церковного і громадського діяча.

Найкраще і лаконічно охарактеризував себе сам Ігор Леонідович: «Інтелектуал, романтик, гуморист, люблячий життя і людей. Філолог за освітою, більше 30 років працює з дітьми». До поезій та прозових текстів Ігоря Леонідовича звертаються для отримання естетичної насолоди, здобуття душевної гармонії та у пошуках життєвої мудрості. Чому б не взяти збірку автора з полиці у районній бібліотеці та не відпочити душею, читаючи проникливі рядки?..
Єлизавета Безкоравайна

Залишити відповідь

Top