Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Що нового планується у сфері децентралізації

Що нового планується у сфері децентралізації

Посольства Канади та Німеччини розкритикували законопроект президента Володимира Зеленського щодо децентралізації (№2598). Про це представництва обох країн написали у Twitter у середу, 15 січня.
«Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту №2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій щодо змін і узгодження з принципами», – йдеться в повідомленні Канади.

«Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проект не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість», – йдеться в повідомленні Німеччини.

Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади Зеленський подав 13 грудня 2019 року.

За документом, пропонується запровадити такий перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

Громада визначається як первинний суб’єкт місцевого самоврядування і юридична особа. Закріплюється, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

На конституційному рівні закріплюється право громади на безпосереднє здійснення місцевого самоврядування шляхом виборів, місцевих референдумів, місцевих ініціатив та в інших формах, визначених законом.

Також, пропонується на конституційному рівні визначити, що право голосу на виборах голови громади, депутатів ради громади мають мешканці громади, які постійно проживають на території громади, досягли на день проведення виборів вісімнадцяти років і не визнані судом недієздатними.

Передбачено скорочення строку повноважень голови громади, депутатів ради громади, окружної і обласної рад, обраних на чергових виборах, який становитиме чотири роки.

Також, законопроектом пропонується запровадити інститут префектів.

24 січня відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, де збираються проголосувати за законопроект про децентралізацію.

Джерело: tyzhden.ua

Залишити відповідь

Top