Де я?
ГОЛОВНА > ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ > Як отримати після народження дитини «Пакунок малюка» та оформити матеріальні виплати на послуги «муніципальної няні»

Як отримати після народження дитини «Пакунок малюка» та оформити матеріальні виплати на послуги «муніципальної няні»

Одноразова натуральна допомога «Пакунок малюка» має видаватися при виписці як батькові, так і матері, а також, у випадках усиновлення. Батькам, які не отримали «Пакунок малюка» в пологовому будинку через його відсутність або іншої поважної причини, його видадуть за місцем прописки /проживання новонародженого в місцевому структурному підрозділі соціального захисту населення протягом 30 днів після народження дитини.
Для цього необхідно пред’явити довідку з пологового будинку про неотримання бебі-боксу в даному закладі і написати письмову заяву (за цією адресою можна завантажити бланк відповідної заяви https://www.msp.gov.ua/files/zayava.pdf).
Для адресної доставки допомоги відповідні органи можуть задіяти патронажну медсестру, соціального працівника, працівника некомерційної організації, що займається соціальною роботою з сім’ями або наданням медичної допомоги.
Ці пакунки малюка видаються незалежно від того, де мати народила немовля: чи державний пологовий будинок, чи приватний. Якщо мати народила вдома, процедура залишається: реєструється немовля, пишеться заява до управління соціального захисту і отримується «Пакунок малюка».
«Пакунок малюка» видають навіть, якщо від дитини відмовилися батьки, і її направляють на усиновлення. «То батькам-усиновителям буде надано «Пакунок малюка». Або навіть патронатній родині, яка може одразу забрати дитину до родинного середовища, також, буде надано «Пакунок малюка», — сказала вона
У пакунку мають бути пелюшки, підгузки, олійка, присипка, сорочечки, чепчики, спеціальний матрац, два види ковдр, друковані матеріали з інформацією про догляд за новонародженим.
Згідно документу, з 2019 року повинна була змінитись вартість товарів, які входять в бебі-бокс. Загальна сума не зміниться і залишиться такою ж – 5 тис. грн., але з 2019 року зміниться комплектація коробки, так як експерти вважають, що предмети в “Пакунку малюка” в цілому тягнуть лише на 2 тис. грн.
Крім того, кожній українській сім’ї з народженням малюка уряд надає грошову допомогу в розмірі 41 тисяча 280 грн.
Із першого січня запрацював урядовий проект із підтримки молодих батьків “Муніципальна няня”.
Суть “муніципальної няні” полягає у тому, що частину витрат на послуги няні для дітей до трьох років компенсовуватиме держава. Сума відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. На сьогодні – це 1626 гривень на місяць.
У міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо, за бажання батьків.
Жодних зобов’язань виходити із декретної відпустки через “Муніципальну няню” також немає. У відомстві наголошують, що на компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.
Згідно з постановою уряду, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці. Вона має бути або ФОПом, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми.
Для оформлення державної допомоги батькам потрібно звернутись у відділ соцзахисту за місцем проживання. Необхідно надати копію паспорта, ідентифікаційного коду одного з батьків, свідоцтво про народження дитини, а також копію офіційно укладеного з нянею договору. Крім того, потрібно написати заяву на отримання компенсації і надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).
Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.
Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні.

Залишити відповідь

Top