Де я?
ГОЛОВНА > ЕКОНОМІКА > Долар продовжує дешевшати, а євро стабілізувався

Долар продовжує дешевшати, а євро стабілізувався

Долар продовжує дешевшати, а євро стабілізувався. Курс валют на 11 грудня. Долар США за встановленим курсом до гривні продовжує поступове здешевлення та знизився ще на 5 копійок, тоді як євро – виріс на 10 копійок. Станом на ранок 7 грудня Нацбанк визначив офіційний курс долара на рівні 27,77 грн. У банках у середньому за один долар доведеться віддати 27,95-28 грн. За прогнозами Кабміну, наприкінці 2019 року курс долара в Україні становитиме 29,4 гривні. Попередній урядовий прогноз (основний сценарій розвитку економіки) щодо вартості долара був таким: 2019 рік – 28,2 грн, 2020 рік – 29,7 грн, 2021 рік – 30,4 грн.

Міняти валюту на чорному ринку не тільки протизаконно, але й небезпечно. Причин, за якими українці сьогодні користуються послугами чорного ринку, багато. По-перше, знайти долари в банках практично неможливо, а офіційна покупка обмежена еквівалентом 3000 гривень в день.
По-друге, продати долар на чорному ринку можна як мінімум на гривню-дві дорожче, ніж офіційно в банку, навіть після відмови НБУ від індикативного курсу. І навіть якби курс був однаковий, то стягується в банках пенсійний збір в 2% здешевлює кожен долар на 40 копійок, що для суми в 1000 доларів становить уже відчутні 400 гривень.
По-третє, через дефіцит доларів, різні компанії (наприклад, туроператори, продавці техніки і т.д.) встановлюють розрахунки в гривневому еквіваленті за завищеним курсом до долара. Єдиний спосіб не переплатити велику суму – це обміняти долари на гривні на чорному ринку. Нарешті, схоже, чорний ринок вигідний усім його учасникам – включно з правоохоронцями і банкірами. Тому існувати йому, швидше за все, ще довго.
Якщо ви прийняли рішення звернутися за угодою на чорний ринок, на допомогу поліції в разі проблем можете не розраховувати. По-перше, ви порушуєте закон, а правоохоронці повинні відслідковувати незаконні валютні операції. Нагадаємо, що згідно ст. 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення валютні операції караються попередженням або накладенням штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.
По-друге, за словами оператора чорного ринку, поліція – це одна з «небезпек» на ринку зовсім не тому, що вона відслідковує законність. «Мій близький знайомий мав приїхати на зустріч, але сильно затримався. Виявилося, що до нього на обмін 3500 доларів приїхала поліція по боротьбі з економічними злочинами. Дав їм гроші в руки – забрали і відразу показали корочку: «Що будемо робити?» Збили 500 доларів і відпустили », – розповідає оператор.
Способи самозахисту
Операції на чорному ринку завжди здійснюються на свій страх і ризик. Втім, убезпечити себе зовсім не складно. «При дзвінку просите обмін у банку – це унеможливлює відразу всі існуючі схеми шахрайства. Зустрілися – йдіть до каси, нехай касир все перевірить ». Перевірити гривню виходить набагато дорожче, ніж долари, оплата йде за одну банкноту. Правда, за словами оператора чорного ринку, перевірити будь-яку валюту можуть майже в будь-якому обмінному пункті за шоколадку або за 20 гривень.
Зустрівшись у відділенні, не поспішайте відразу віддавати гроші. Спочатку хай інша людина перевірить свою суму через касу. Нехай віддає суму він, а забирайте з каси гроші самі.
На будь-яку угоду бажано їздити не одному – особливо якщо мова йде про суму від 500 доларів і вище. Продумайте свою самозахист. Крім цього, намагайтеся не міняти гроші в темний час доби. «Увечері або вночі не можна мінятися ні в якому разі. Всі фальшиві гроші, які мені коли-небудь поступали в руки – мені давали ввечері, коли погано видно. Навіть якщо ми сиділи в кафе. Єдиний варіант, коли можна погодитися на вечірній обмін, якщо ваш покупець – своя людина.

Джерело: tsn.ua,  Prostobank.ua

Залишити відповідь

Top